Głowica termostatyczna MOES TS0601 (Zigbee)

Recenzja głowicy termostatycznej MOES, model TS0601, działającej w ekosystemie Tuya Zigbee (i nie tylko) dostępna jest na https://hejdom.pl/blog.

[UPDATE 2020-11-02]
Zigbee2MQTT od wersji 1.16 umożliwia upgrade firmware tej głowicy TuYa TS0601_thermostat control via MQTT | Zigbee2MQTT więc problemy poniżej są już nieaktualne:

Też bym się w taką wyposażył ale nie chcę kupować bramki oryginalnej po to aby tylko zrobić update firmware aby nie było problemu

Nie mam bramki Tuya i nawet może zostawiłbym głowicę do testów, ale nie zamierzam kupować bramki, tylko po to by aktualizować soft

3 polubienia

Mam prawie taka samą, po początkowych przebojach (wykrywana jako roleta/zacinkach) śmiga elegancko na CC i zgbeeqtt. Polecam

Super że śmiga. Też bym się w taką wyposażył ale nie chcę kupować bramki oryginalnej po to aby tylko zrobić update firmware aby nie było problemu z usypianiem urządzenia i widocznością przy połączeniu przez zigbee2mqtt. Koszta samej głowicy super ale dopłacać za bramkę której i tak nie będę używał. Może ktoś z forumowiczów chciałby odsprzedać głowice z nowym firmware?

Jak kupisz chyba 6 głowic to bramka wychodzi za free praktycznie

Ja kupiłem 4 głowice i bramkę, wyszło mi w sumie 320 zł za wszystko. Jeśli Ci się nie pali to poczekaj na 11.11 wyprzedaż na ali to kupisz w dobrej cenie. Ja już robię listę zakupów

@pawelwaz podasz link do głowicy ? Też chce jeszcze dokupić, a widzę że w dobrej cenie kupiłeś

@Mario oczywiście, tutaj masz link z którego zamawiałem , ale tak jak mówię jak chcesz uzyskać dobrą cenę to proponuję poczekać do 11.11 (wtedy będzie bardzo dużo kuponów), ja już wrzuciłem do koszyka dodatkowe dwie głowice.

Tutaj 4 głowice i bramka wychodzi za 131$ czyli jakieś 500zł, chyba w promocji kupiłeś za 320zł?

Tak, złapałem jakieś kupony i tak udało mi się zbić do takiej wartości. Fajnie wyglądają.

Jeśli masz ochotę, to mogę odsprzedać tę głowicę po cenie najniższej z ali od ręki, bo zamówiłem, ale w międzyczasie zbudowałem sobie wszystko na HomematicIP i jest mi niepotrzebna. Mam nową w pudełku. W razie czego daj znać proszę.

@mszyplinski głowice chciał kupić @Barzal_210 może napisz do niego PW to się dogadacie . Swoją drogą czemu zdecydowałeś się jednak na homematicip?

@mszyplinski ja byłbym zainteresowany głowicą z nowym softem z chęcią

Nie wiem z jakim jest softem. Nie mam bramki Tuya i nawet może zostawiłbym głowicę do testów, ale nie zamierzam kupować bramki, tylko po to by aktualizować soft… Tak że w razie czego polecam się.

Zacząłem bawić się w urządzenia do automatyzacji niedawno. Ale mam już kilka obserwacji. Przede wszystkim do zigbee trzeba mieć Conbee2, a nie CC2531. Dostawałem szału jak cały czas musiałem przy tym dłubać. Zresztą po komentarzach w sieci widzę, że nie tylko ja. Na podstawie moich obserwacji stwierdziłem też, że deConz sprawuje się lepiej niż Zigbee2MQTT, ale jak wiemy obsługa Conbee2 nie jest jeszcze stabilna, może kiedyś będzie lepiej. No i z tym HomematicIP jest podobnie. Co prawda ma swoją bramkę, ale działa to po prostu bezobsługowo i niesamowicie stabilnie, a chciałbym poświęcać czas na naukę np. NodeRED-a, a nie ciągłe sprawdzanie, czy dziś działa, czy nie działa. To tyle na razie.

No dobra, a powiedz mi jaka cena by cię interesowała za tą głowice z wysyłką do mnie ? @mszyplinski

Napisz proszę do mnie na miklon@eurower.pl - nie zaśmiecajmy forum @Barzal_210

[UPDATE 2020-11-02]
Zigbee2MQTT od wersji 1.16 (https://github.com/Koenkk/zigbee2mqtt/releases/tag/1.16.0) umożliwia upgrade firmware tej głowicy https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS0601_thermostat.html:
Improvements
Support OTA for TuYa TS0601_thermostat

A ja mam problem z tą głowica, bo nie dość że odczytuje mi zanizona temperaturę, to na dodatek ciągle się załącza jej silniczek, mimo braku ku temu powodu,bo temp środowiska ma wyższa niż zadana.
Dodatkowo mam ja w sypialni i chodzi tak głośno że nas budzi.

Pytanie dla tych co rozgryźli ustawienia tej głowicy w HA. Zintegrowałem ją za pomocą Zigbee2MQTT, połączyła się bez problemu. Chciałbym wykorzystać opcję zamykania zaworu gdy otworzę okno.
Ktoś ma działające rozwiązanie i może się nim podzielić?

@rafkan nie mam tej głowicy ale może tak (na podstawie https://hejdom.pl/blog):

Jest tam też kilka innych informacji na temat trudności sterowania tym zaworem.

1 polubienie