Głowica termostatyczna MOES TS0601 (Zigbee)

Tak mam zrobione na wszystkich ustawione w skali 1-6 ustawione na 2. Testuję dziś ,podkładałem 2x 2 gr niestety dalej nic się nie zmieniło. Ustawiłem chwilowo na min 5 C ale ,głowice pokazują temp 20-21 a grzejniki dalej grzeją .
Głowice uszkodzone ? Jak wyeliminować i się upewnić ?

Skoro wszystkie ustawiłeś na 2 to znaczy, że wszystkie są jednakowo oddalone od “źródła ciepła == kotła” i wszystkie są połączone jednakowej średnicy i długości rurkami. Przecudnie :slight_smile:

A te 3 wcześniejsze pracują poprawnie czy tylko ta 4 , którą zakupiłeś nie działa prawidłowo ?
PS.

  • Sprawdzałeś czy mocowanie głowicy pasuje i odpowiada zastosowanemu wkładowi zaworu grzejnikowego ?

  • Jak zdemontujesz głowicę i zmieniasz nastawy to słychać / widać, że zawór otwiera / zamyka ?

To mieszkanie ,zawór główny mam przy wejściu do mieszkania skąd rozchodzi się na grzejniki. Łazienka jest najbliżej ,teraz sprawdziłem i w łazience jest ustawione kryzowanie zaworu na “6” a na pozostałych zmieniłem na “2” . I po mimo takiego ustawienia w momencie ustawienia głowic na 5 C albo ustawienie force na “close” wszystkie prócz łazienkowego są gorące.
Głowice mam zamontowane bez adapterów ,bezpośrednio na zawór grzejnikowy na gwincie M30x1,5 .
Wracając do odległości grzejników to tak oko mierząc to różnica wynosi ± 1m względem tych 3 co grzeją.
Obecnie mam włożone 3x1gr ,spróbuję jeszcze z 4 i przetestuję. Próbowałem z adapterkami z zestawu głowicy który nakłada się na iglicę zaworu ale wyskakiwał mi błąd E1 i strasznie ciężko szło założenie głowicy na zawór.

Im bliżej drzwi tym kryza mniejsza ( 1 - prawie zamknięcie : 6-prawie pełne otwarcie). Ustaw najbliższy na 4 a najdalsze na 5.

Post został podzielony na nowy temat: Moes HY368 wraz z Gateway Tuya

Widać w Tuya Smart wersję oprogramowania głowicy, a nawet dwie wersje:
Wersja Zeegbe i Wersja MCU

@klosz007 W obecnych wersjach software w aplikacji Tuya widać wersję oprogramowania głowicy.

Czy udało się komuś rozwiazać te problemy bo mam dokładnie taki sam objaw na jednym termostacie, baterie nowe, wszystko posprawdzane, problem jest w samej głowicy a nie sofcie sterującym node-red czy HA, głowica wykrywa “opór” jak przy kalibracji i stwierdza ze to maksymalna pozycja (moim zdaniem)… . już nawet rozbierałem głowice i rozruszałem motor i całą przekładnie, wszystko niby pięknie pracuje, a raz dziennie jest własnie akcja jak wyżej, ma sie otworzyć przy grzaniu, lekko drgnie iglica, i pokazuje 100% i tak pozostaje, a kaloryfer zimny bo przepływ fizycznie jest zamknięty…

Niestety tam gdzie głowica się klinowała na zaworach to sobie z tym nie poradziłem. Wymieniłem zawory na aqara i nie mam już problemu drugi sezon.

Aquara E1 ? Mógłbym prosić Cie o zrzut jakie encje sie zgłaszają tam ? nadal nie ma zgłaszania % otwarcia zaworu ?

Zgadza się, nadal nie ma raportu o % otwarcia. Chyba tego nigdy nie dodadzą :frowning:
Pojawiła się opcja od harmonogramu, ale niby są z nią jakieś problemy. W HA z nich nie korzystam.

Setup

Indicates if the device is in setup mode (E11)

Fałsz

Occupied heating setpoint

Zadana wartość temperatury

°C

Local temperature

Current temperature measured by the internal or external sensor

22.6 °C

System mode

Tryb tego urządzenia

Preset

Tryb tego urządzenia (podobne do Trybu systemowego)

Sensor

Wybierz czujnik temperatury, który ma być używany

Calibrated

Indicates if this valve is calibrated, use the calibrate option to calibrate

Prawda

Calibrate

Calibrates the valve

Child lock state

Włącza/wyłącza fizyczne wprowadzanie na urządzeniu

State

Włącza/wyłącza wykrywania otwarcia okna przez to urządzenie

Window open

Fałsz

State

Valve detection

Valve alarm

Notifies of a temperature control abnormality if valve detection is enabled (e.g., thermostat not installed correctly, valve failure or incorrect calibration, incorrect link to external temperature sensor)

Fałsz

Away preset temperature

Temperatura ustawienia trybu nieobecności

°C

Voltage

Napięcie akumulatora w miliwoltach

3100 mV

Battery

Remaining battery in %, can take up to 24 hours before reported.

100 %

Power outage count

Liczba przerw w dostawie prądu (od ostatniego parowania)

1

Device temperature

Temperatura urządzenia

23 °C

State

When being ON, the thermostat will change its state based on your settings

Schedule settings

Smart schedule configuration (default: mon,tue,wed,thu,fri|8:00,24.0|18:00,17.0|23:00,22.0|8:00,22.0)

Podpinam się do pytania. Ja też jak wpisuje jakiekolwiek wartości wyskakuje mi błąd. Czy ktoś to rozwiązał ??

Cześć, mam taki wątek poboczny - czy u was też te chińskie głowice padają jak muchy?

U mnie jedna nie wytrzymała nawet jednego sezonu, a teraz kolejna padła po ok. 2 latach - nie demontowałem trupów celem sprawdzenia co się zepsuło, ale w obu przypadkach było podobnie - głowica niby się steruje i silnik pracuje, ale nie zmienia się położenie trzpienia zaworu i wskazywany poziom otwarcia - wygląda więc na wyrobienie zębatek albo jakichś innych elementów mechanicznych.

Objawy w sumie są podobne do tych opisywanych powyżej, ponieważ wymuszenie pełnego zamknięcia zwykle działa - głowica fizycznie zamyka zawór, ale przy kolejnym otwieraniu problem się powtarza.

Zamieniłem uszkodzoną na Shelly TRV i póki co działa bez problemów.