Głowice grzejnikowe - problem z softem?

No niestety, jak na razie nie zadziałało, poniżej fragmenty z sygnatur obu głowic - pomimo wykonania wszystkich powyższych czynności różnią się ilością wierszy i treścią wiersza 24. W działającej głowicy ta treść jest widoczna również jako ostatni wiersz karty informacyjnej, w karcie nowej głowicy tego wiersza po prostu nie ma. Może to nieistotne ale to widzę.

Racja powinno być:
config/zha_quirks/trv_saswell.py

Grzebałem przy swojej głowicy i skopiowałem nie ta ścieżkę. Reszta powinna być ok.

Edit:

To bardzo istotne. Wygląda jak by nie wykry quirka… Sprawdź czy odmieniłeś ta linijkę. I czy nazwy zgadzają się z Twoimi (czy nie ma literówki). Restart HA był?
Ten swój plik wyrzuciłeś?

Co tu widzisz?

Plik wyrzuciłem, restart był, nawet kilka, u mnie jest trv_saswell.py

Ta karta u mnie (w niedziałającej głowicy) kończy się na bateriach. Kolejnego wiersza nie ma. Działające są takie jak Twoja.

Otwórz proszę tego quirka i pokaż proszę linijkę 511

Jak restartujesz HA?

Restart z zakładki System - uruchom ponownie, bez żadnych “szybkich ścieżek”

Zwróć uwagę na cudzysłowy w tym pliku w tej linijce. Te drugie są niewłaściwe (dlatego masz je na czarno). Do tego zmień nazwę pliku - dodaj np. 2 na początku (nowy pomysł - żeby stara głowica nie zgłupiała)

Na obrazku w tej linijce masz cudzysłowy “pisarskie” zamiast “informatycznych” (prawdopodobnie skutek kopiowania tekstu pod Windowsem).

Dokładnie to z OpenOffice - w mim opisie są już niewłaściwe. Kolega skopiował.

1 polubienie

Zmiana nazwy pliku to rozumiem, że tego trv_saswell.py na np. 2trv_saswell.py ? Cudzysłów zmieniłem.

Tak :slight_smile:
Oczywiście :slight_smile:
Niewątpliwie :slight_smile:

Sorki ale musiałem dopełnić do 20 znaków posta :wink:

No to teraz już chyba wszystko zrobiłem. Jak na razie bez zmian :frowning:

Pokaż ekran z informacjami z urządzenia.
Pamiętałeś o restarcie?

Restart oczywiście był, a ekran proszę bardzo:

Pokaż jeszcze 511 linie :slight_smile:

Spróbuj dodać i usunąć głowice z restartem pośrodku.

linia 511 w zalaczeniu, a ja w międzyczasie usuwam i dodaję głwicę

Takie głupie pytanie: usuwanie urządzenia przeprowadza się z pozycji karty? Tam po rozwinięciu jest “usuń” i to wystarczy?

Poczekaj bo i tak nie zadziała.
Widzę jeszcze jeden błąd. W ścieżce do quirków brakuje ci slasza na końcu:

A usuwa się w tym miejscu, które wskazałeś :wink:

Zaraz system się uruchomi to poprawię, a pytam dlatego, bo teraz zauważyłem, że po usunięciu urządzenia ono znika, a po restarcie pojawia się ponownie. Teraz zrobiłem to wyjmując baterie i faktycznie po restarcie się nie pokazało.
Ja tam miałem zupełnie coś innego, chyba po moich wczorajszych “wynalazkach”. Wpisałem to co u Ciebie.
Teraz mam tak:

No to teraz restart Panie po tej zmianie :slight_smile: i prześlij proszę to co masz w informacjach o urządzeniu.

No co tu dużo mówić, chyba jest OK:

Dziękuję więc bardzo za cierpliwość, czas i zrozumienie dla takiego “informatyka” jak ja. Pozostaje mi sławić Twoje poświęcenie wszem i wobec. Możesz zdradzić, z jakiej części PL jesteś?

Z Mazowsza… choć nie wiem czy zadziało. Pokaząło to co w quirku podmienili my, ale coś nie widać by można było choć nastawę zmienić :confused:

Edit:
Czy Twoja nowa głowica wygląda identycznie jak te stare?