Głowice grzejnikowe - problem z softem?

No faktycznie, jest ale nie działa, nawet włącz/wyłącz. Jest identyczna jak “stare”. One działają ok. dwa miesiące, otwierają się na sygnał z włącznika pieca, zamykają, poza tym pokazują temperaturę ustawioną (z czego nie korzystam, jest albo wyłączony, albo wlączony na maksa). Ale nie umniejsza to mojego uznania, po prostu potrwa to trochę dłużej. Tych głowic pojawiło się ostatnio w sprzedaży wiele (w tej nowszej wersji). W OBI ich przez jakiś czas nie było dlatego zakupiłem w innym miejscu, potem oddałem, następnie jeden “pożyczyłem” z OBI, żeby sprawdzić czy zadziała, no i było to samo. Chyba na dzisiaj będziemy kończyć, moze jakiś pomysł przyjdzie albo inne rozwiązanie. Pozdrawiam, dziękuje jeszcze raz i może do następnego spotkania. Spróbuję oddać, jest z neta więc jest taka możliwość. Może u sprzedawcy coś mądrego podpowiedzą.

No to chyba nie jest zgodna ze starą głowicą i ręczne dopisanie w quirku nic nie dało. :confused: Niestety coś pozmieniali.
Jak masz możliwość to bym oddał głowice i kupił inną. Szkoda, że się nie udało :frowning:

Edit: Spróbuj jeszcze chwilę ją potrzymać w systemie i ew zmienić nastawy manualne na głowicy - choć wątpię by coś to pomogło.
Spoko luz… po to się tu siedzi, żeby komuś pomóc :wink:
…a przynajmniej spróbować.

Potrzymam, potrzymam, bo właśnie pokazała się temperatura na karcie (w międzyczasie zrobiłem na dashboardzie), reaguje na zmiany nastawów, zaraz podączę pod automatyzację sypialni.

Edit:

No i chyba ruszył, teraz potestuję jeszcze, z ciekawości sprawdze jutro, czy można ustawiać w nim coś więcej, na razie działą tak jak dla mnie wystarcza: piec włączony - otwiera się, wyłączony - zamyka.


1 polubienie

Potestuj, bo jak coś to mam jeszcze jeden pomysł :wink:

Ok, , jutro już na spokojnie, na pierwszy rzut oka ma więcej encji i możliwości od poprzednich. Może wreszcie będę mógł zrezygnować z tych głowic Z-wave, które działają z dużą zwłoką, traca kontak z centralą noi zjadaja energię w zastraszającym tempie. Dziękuję jeszcze raz i ewentualnie do jutra.

Do jutra.
Jakie masz głowice Z-Wave? Ja mam Danfoss Living Connect Z-Wave 014G0013 i działają spoko, bateria tez długo trzyma, ale mam na środku mieszkania moduł dopuszkowy, który (podobnie jak w Zigbee) robi za repeater dla Z-Wave. Baterie długo trzymają :slight_smile: co półtora roku zmieniam (ale do fakt, że do głowic wysyłam sygnał może z 6 razy dziennie, jak popełniłem błąd i w automatyzacji wysyłałem sygnał o ustawieniu temeratury do głowic co 3 minuty, choć nie było trzeba, to bateria padła w mgnieniu oka). Ale opóźnienie jest - u mnie odświeża się co 3 minuty :confused:

Ja mam Stella-Z Eurotronic. Mój system powodował też wieksze zużycie baterii: jak już pisałem chyba w tym albo pokrewnym temacie, za utrzymanie temperatury odpowiadają u mnie trzy termostaty pokojowe - każdy współpracuje z jednym modulem podtynkowym przy piecu. Czyli zamiast jednej zworki mam trzy - jeżeli któraś jest zwarta bo sygnał z minimum jednego termostatu chce włączyć piec - piec chodzi. Piec się wyłącza jak wszystkie trzy nie mają zapotrzebowania na ciepło. A na grzejnikach tylko zawory otwierają przepływ - pokój dzienny, sypialnia i pokój gościnny/biuro (tu przenośny termostat, w zależności od potrzeb). W ciągu dnia nikogo w domu nie ma, to wszędzie ustawione 19 stopni, w godzinach pobudki i wstawania (tak 40 minut wcześniej) w sypialni 21. Jak już wstanę to chwilę wcześniej załączone jest ciepło na pokój dzienny, kuchnię (parter domu). W biurze zawsze jest 19 stopni, chyba, że ręcznie podkręcę. I przez takie wykorzystanie głowice chodziły częściej ponieważ piec tylko w zasadzie włącza się na chwilę (ciepły dom). I tu wychodzi mankament Z-Wave - zanim głowica się odkręci to piec potrafił się już wyłączyć (co 4 minuty odświeżanie Niektórzy mówią, że to przerost formy nad treścią ale rachunki za ogrzewanie robią swoje. Ten rok jest trudny do wyliczenia, bo ciągłe zmiany, podwyżki ale w ub. roku w najzimniejszym miesiącu zapłaciłem niecałe 400 zł (dom 120 + 20 garaż). Tyle, że w głowicach miałem zastosowane takie zasilacze 230V z “interfejsem” na dwa paluszki AA bo nie nadążąłem z wymianą baterii. No, chyba się rozpisałem nie na temat ale trudno, może nie zbanują. Cieszę się, że działa, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, do jutra.
Edit 16.03.2023:
Po dwóch dniach pracy mogę stwierdzić, że operacja zakończyła się powodzeniem, a przynajmniej w zakresie oczekiwanym przeze mnie: głowica reaguje, włącza się i wyłącza wtedy kiedy trzeba, na pewno zamyka grzejnik w 100% - nie ma żadnych symptomów, żeby była np. niedomknięta, a w położeniu grzania niecałkowicie otwarta. Teraz pozostaje czekać na to, kiedy odmówią posłuszeństwa baterie - dwie takie same głowice, które zakupiłem wcześniej, pracują już ponad dwa miesiące - wskaźnik baterii pokazuje, że jest jeszcze 100% ale jakoś w to nie wierzę. Nie mogłem również w żadnej z tych głowić ustawić jakiegoś pośredniego parametru, np. żeby po włączeniu pieca ustawiła się na powiedzmy 20 st. Ale nie jest mi to potrzebne, a możliwe, że nie znalazłem jeszcze właściwej komendy. Pozostaje mi wymienić ostatnie głowice Z-Wave, które jeszcze działają w dwóch pomieszczeniach i na razie będzie koniec. Dopóki nie przyjdzie mi do głowy jakieś kolejne ulepszenie.
Jeszcze raz dziękuję Koledze #Łukasz_T za pomoc, a Koledze Moderatorowi #rafkan za wyrozumiałość.

Więc byłoby fajnie abyś podrzucił PR z dodanym tym modelem głowicy na tym repozytorium, z którego podebrałeś quarka.

Spoko luz. Do usług, podpowiem Ci jeszcze, że moje Z-Wave (Danfossa) miały do ustawienia parametr mówiący o interwale uśpienia między łączeniem się z bramką. Nie byłem w stanie tego parametru zmienić w HA, ale w domoticzu było to możliwe.

Kilka dni mnie nie było ale cóż zrobić - częste wyjazdy. Chętnie bym się podzielił wiedzą ale jak już pewnie zauważyliście, nie jestem informatykiem, są pewne zagadnienia, z którymi sobie daję radę ale w tym konkretnym przypadku byłem tylko wykonawcą zaleceń Kolegi wyżej. Oczywiście udostępnię wszystko co mogę z moich ustawień ale bez pomocy się nie obejdzie. Wieczorem będę dostępny na dłużej (teraz jestem w pracy).
Jeśli chodzi o ustawienie interwału wybudzania głowic, których używałem do tej pory, to też z pozycji centralki (Vera Plus) mogłem to regulować ale najkrótszy czas (i taki miałem ustawiony) to były 4 minuty. Przy obecnych głowicach praktycznie zwłoka nie istnieje.