Gniazdko GOSUND SP111

Ok. Dziękuję. Wieczorem sprawdzę/

image

Moje spostrzeżenie, dla pola Topic musiałem dać na końcu symbol “_” , jeśli tego nie zrobiłem przy zapisie topic zmieniał mi się na tasmota_640391.

Dziękuję. Powalczę z tym wieczorem. Jeśli chodzi o Twoje pytanie, które mi zadałeś, to nie potrafię odpowiedzieć.

Działa. Zminiłem Topic oraz Full Topic i oba gniazda działają.


Dziękuję @artpc i @marcin1 za pomoc. Pozdrawiam

Jeśli mnie pamięć nie myli jest taka możliwość, ale wszystko zależy od sprzętu - na 15-letnim “biedaku” tego nie zrobisz, bo konieczne są odpowiednie sprzętowe opcje wirtualizacji VT-d wspierane przez płytę główną i jej BIOS (sam procek z VT-x nie wystarcza).
https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/virtualization/virtualization-technology/intel-virtualization-technology.html

Z tego co ja wiem można przekazywać urządzenia pcie tylko w Esxi. Używam workstation i nie widziałem możliwości robić passthrough. Jedynie co teraz mi przychodzi to mając WiFi na USB można zrobic usb-passthrough, ale wbudowanej karty WiFi nie da się.

1 polubienie

Możliwe, że tak jest, nie pracuję w IT (jestem prostym maszynistą).

1 polubienie

Witam , czy ktoś z powodzeniem wgrał z powrotem oryginalny firmware do sp111? Ewentualnie propozycje jak to zrobić? Wgrywanie backupu z tego wątku uwala gniazdko.

Backup musisz mieć własny - jeśli się orientuję to on pasuje TYLKO I WYŁĄCZNIE do konkretnego egzemplarza.

Nie sądzę aby ktokolwiek chciał wracać do fabrycznego softu - Tuya jest jak na razie strzałem w kolano (a minusy rozwiązań chmurowych pewnie kiedyś zrozumiesz).

To mnie nie pocieszyłeś. Chciałem wgrać oryginalny soft, żeby sprawdzić działanie wifi. Na Tasmocie gniazdko nie łączy się z odległości 4m od routera w tym samym pomieszczeniu.

Mogę się mylić - nie traktuj mnie jako eksperta, soft Tuya nie jest otwarto-źródłowy i dość trudno określić jak jest zbudowany “od środka” - być może unikatowe tokeny są tworzone tylko na podstawie MAC-adresu, mimo to sądzę, że jednak nie tylko.

Jakie RSSI raportuje Tasmota, a jakie router (jeśli masz taką możliwośc)?
Można dostroić moc Wifi Power, oraz przełączyć trwale na Wi-Fi 802.11b. Je będzie się przełączał automatycznie pomiędzy trybami co poprawi stabilność połączenia.

Dział dostrajania Wi-Fi:

Cześć,
Przeflashowałem dwa gniazdka SP111 tuya-converterem i na następny dzień przestały działać. Nie można dobić się przez panel www, gniazdko miga na niebiesko. Ktoś miał podobny problem? Jedno z nich przeflashowałem już jakiś czas temu, ale dopiero wczoraj wykonałem kalibracje zgodnie z dokumentacją.
Próbowałem 40s przycisku reset lub 4-6 szybkich przyciśnieć i niestety, ani sieć domyślna wifi gniazdka się nie pojawia, ani nie można przeflashować ponownie przez OTA. Gniazdka stabilne, bo chodziły msc+ na defaultowym firmware gosunda.

Miałem podobnie po zaniku napięcia, to znaczy po dyskotece od elektrowni. Okazuje się, że był problem z TuyaConvert, jest nawet wzmianka w dokumentacji Tasmota:

Pozostaje Ci spróbować procedury z Fast Power Cycle Device Recovery

Ostatecznie, to otwieranie i kabelki po wcześniejszym wyczyszczeniu ESP.

Za 3x udało się przywrócić go do fabryki (robiłem dokładnie to samo czyli 40s reset button). Przeanalizowałem dokumentacje i widzę wzmiankę o SSID WiFi, mam spacje w nazwie, zlikwiduje ją i spróbuje ponownie. Trochę obawiam się, bo na fabrycznym firmware śmigały, dokupiłem kilka sztuk, a tu po wgraniu tasmoty taki zonk :slight_smile:
Pytanko jeszcze do Was, czy mogła to też być kwestia złego template? Przyznam szczerze, że nie sprawdziłem wersji gniazdka.

Raczej nie, szybciej ta spacja. Ale przy TuyaConvert czasem może coś zgubić w przesyłanych pakietach i problem gotowy. Takie ryzyko z tym OTA… Na szczęście dają się łatwo rozebrać (jedna śrubka), nie są klejone. Mam kilka szt z Tasmota od ponad roku i nic złego się z nimi nie dzieje. Ale musiałem po tej akcji 2szt. flashować na nowo po kabelkach.

Dzięki bardzo za szybkie porady. Czyli w konsoli reset 5 po przeflashowaniu na tasmote, to podstawa? Czy jeszcze o czymś zapomniałem?
Wersja rozumiem najlepiej up to date?
Program Version 10.1.0(tasmota)

Nawet idę dalej i robię reset2.

Od zmiany SSID bez spacji wygląda, że jest lepiej. Z jednym gniazdkiem mam faktycznie problem, bo lubi zgubić sieć, przy RSSI ~53%. Najlepsze, że po fizycznym odłączeniu i podłączeniu od razu łapie i jest responsywne. Moje AP, to Tenda WiFI Mesh, możliwe że coś nie do końca gra z nim i jednym SSID na 2 częstotliwościach.
Mam jeszcze jedno pytanie, skalibrowałem gniazdko żarówką 60W zgodnie z instrukcją, wskazania 1:1 jak na mierniku, lecz jak podłączyłem gniazdko pod bojler, to mam spore odchyły. Gniazdko Gosund pokazuje ~1870W, a na mierniku (tym samym, ktorym kalibrowałem) już ~1920W. 50W dużo nie dużo, ale rozjazd jest. Czy to tak jest i muszę z tym żyć, czy coś robię nie tak?

Jaki to miernik, którym kalibrowałeś? Ciężko oceniać który sprzęt winien, trzeba wybrać lub wykonać pomiar trzecim sprzętem i wyeliminować winowajcę.