Gniazdko GOSUND SP111

Chyba powinno utworzyć AP tasmota_xxx i trzeba je skonfigurować, włącznie z siecią Wi-Fi.

Faktycznie, dzięki. Zapomniałem już jak ją pierwszy raz konfigurowałem. A w jaki sposób mogę zrobić downgrade do wersji np. 9. Bo gdy pobrałem plik tasmoto.bin.gz z github i próbowałem go wgrać to pojawiał się komunikat (brak miejsca). Plik jaki chce wrzucić pobrałem stąd: https://github.com/arendst/Tasmota/releases/download/v9.5.0/tasmota.bin.gz

image

Wgrywasz na raty.
Najpierw pobierz ze strony Tasmoty plik tzw minimal czyli plik który nazywa się tasmota-minimal.bin.gz
Potem odszukaj ten co potrzebujesz i też pobierz lokalnie.
Wgrywasz minimal , czekasz aż wtyczka się zrestartuje i powtarzasz dla pliku właściwego.
Jak nie chcesz starej wersji a aktualną to po wgraniu minimal i restarcie wtyczki klikasz OTA i finito.

Działa, dzięki.
Jak coś to jest promocja 39,9zł - GOSUND SP111 Gniazdko - ceny i opinie w Media Expert

Najpierw zobacz czy wtyczka się rozgłasza po swoim WIFI czyli tasmota_xxx.
Jak nie to robisz jej reset ( ponieważ jest to upierdliwa czynność to ja zwaliłem tę robotę na HA poprzez inną wtyczkę czyli robię “pociąg” wtyczka sprawna => wtyczka do zresetowania ) :
Włącz wtyczkę na 35 s a potem 6 x w 1 s odstępach wyłącz i włącz. Po tej operacji wtyczka zacznie rozgłaszać swój AP.

Wgrałem wersję 9.5 i zachowało moje ustawienia.

Dlaczego resetuje się Energy Total po zaniku napięcia w Gosund SP111?
Od 2 lat korzystam z podobnego urządzenia BlitzWolf SHP6 na tasmocie i Energy Total się zachowuje przy braku prądu. Ostatnio kupiłem Gosunda, wgrałem tasmotę i przy dzisiejszym zaniku napięcia przez wiatry Energy Total liczy od 0. Szukałem opcji w tasmocie ale nic nie znalazłem. Na Gosundzie mam wersje 9.2.0, a na Blitz 8.1.0.2.

Gdzie jest problem?

Zapewne w ustawieniach Tasmoty? - z tego co kojarzę jest opcja umożliwiająca ustawienie, aby zapisywać dane do flash lub ich nie zapisywać, być może w zależności od wersji ta opcja miała różną domyślną wartość, bo częsty zapis degraduje pamięć flash, więc trzeba to zrobić z jakąś sensowną małą częstością (moim zdaniem raz na godzinę wystarczyłoby w zupełności, ale warto byłoby najpierw monitorować uptime, bo sprzęty na ESP lubią się czasem zrestartować “samoczynnie”, a jeśli czas między zapisami przekroczy przeciętny uptime, to oczywiście nie będzie się to zapisywało dostatecznie niezawodnie).

Umie to samo mam 8 gniazd Gosund SP111, wersja oprogramowania Tasmota 10.0.0.
Ostatnio brak prądu 8 godzin, 3 gniazda przeżyły bez problemu, 5 straciło wszystkie ustawienia.
Wszystkie są jednakowo ustawione.
Znacie może jakiś sposób jaki podał kolega szopen aby zapisywać dane do pamięć flash

Dzięki za pomoc

Kupiłem dzisiaj SP111 z wgraną tasmotą.
Prośba o pokierowanie jak "dokończyć konfigurację. Połączyłem sie z gniazdkiem, dodałem do sieci Wifi. Teraz w konfiguracji nie mam do wyboru Gosung sp111 tylko Sp1, (która nie działa) - Jedynie na “Bltizwolf SHP” mogę włączać / wyłączać.
To moje pierwsze minuty z tasmotą - tak na szybko widzę że mogę pobrać config ze strony templates.blakadder.com ?

edit - wgrałem config z pierwszego posta z tego tematu i zadziałało, widzę że są instrukcje jak zrobić resztę :slight_smile:

SaveData on
Tu sprawdzisz ile “żyć” Ci pozostało :wink:
flash

image

SaveData on mam we wszystkich

Czy ktoś ma doświadczenia z flashowaneim do tasmota gniazdka gosund sp111 w wersji ep2 przez WiFi?

Drążyłem już temat, nie znalazłem osoby której się to udało tu i na innych forach/grupach FB.

A jaki układ tam siedzi ?

W tym linku jest informacja i zdjęcia.

Ja swojego nie rozbierałem, ale podejrzewam, że ma w środku to samo.

Informacje od zawodowo zmieniających soft .
```EP2 - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY (tylko w SP111)``
Jedyna możliwość to rozbiórka i lutowanie

Co ile trzeba ponownie kalibrować gniazdo Gosund?? Często się wam zdarza, że się rozkalibruje?? Mnie chyba właśnie to spotkało

Mam kilka tych gniazdek na tasmocie, kalibrowane po przeprogramowaniu i ponad roku działają bez zastrzeżeń.

1 polubienie

Dzień Dobry
Chciałbym poprosić o pomoc, doradzenie ewentualnie zaprogramowanie gniazdka / gniazdek.

Chciałbym kupić dwa pojedyncze Sp111 lub jedno SP211.
Mam pytanie: Czy jest możliwość ustawienia gniazdek tak aby np na jednym była pompa obiegowa CO a na drugim grzałka CWU.
Gdy pompa się wyłącza (brak przepływu prądu przez gniazdko lub mały przepływ pare watow) załącza się drugie, wcześniej nieczynne gniazdko (grzałka w bolerze). Chodzi mi o uzyskanie efektu kiedy chodzi piec CO nie chodzi grzałka CWU, gdy wyłącza się piec załącza się grzałka. Dziękuje za czas i cierpliwość.