Gniazdko GOSUND SP111

Default-owo częstotliwość wysyłania danych ustawiona jest na 300 sekund. Można ją ustawić w zakresie 10-3600 sekund. Komendę do zmiany wartości podał @pawelwaz

Niestety u mnie wszystkie encje odświeżają się po długim czasie. Zmieniłem czas i jest dużo lepiej. Dzięki.

@sztomag jeśli masz poprawnie skonfigurowanego brokera w HA oraz tasmotę w gniazdku, częstotliwość wysyłania danych będzie defaultowo wynosić 300 sekund lub tyle ile ustawisz komendą “teleperiod”

podłączyłem pod pralkę i zasięg spadł masakrycznie i poza tym ciągle jest niedostępny.

A czasem gniazdko nie jest zasłonięte pralką (ważna jest bezpośrednia linia prosta miedzy anteną routera, a gniazdkiem) metalowa skrzynia jaką jest pralka idealnie tłumi sygnał (sam miałem tego typu problem “cienia radiowego” za lodówką i za szachtem z rurami, rozwiązałem go zmieniając lokalizację routera o jakieś 4m), w łazience gniazdko pralki zwyczajowo montuje się ponad metr nad podłogą (by zminimalizować ryzyko zalania), więc niby nie powinno być problemu, ale widziałem takich elektryków-estetów, którzy montowali przy samej podłodze.

Akurat pralka gniazdko na szczęście jest przed pralką (w innym przypadku pewnie zasięg straciłbym całkiem, ale ściana z kafelkami też robi robotę. Muszę pomyśleć, nad tym access pointem. Gniazdko mam na wysokości około 50 cm od podłogi.

Jak wgrac esp home do tego gniazdka?

Tutaj masz link do instrukcji jak to zrobić, zamiast tasmota wybierzesz ESP

Tylko w poradniku jest napisane ze wybieramy pomiędzy " powrotem do oryginalnego softu, espurna lub tasmota" więc którą opcje należy wybrać?

Czyli espurna musisz wybrać, jeśli chcesz zainstalować ESP

@Raku1
Wgraj Tasmotę a z Tasmoty bezboleśnie migrujesz na ESPHome

Panowie, mam takie pytanko odnośnie gniazdka z tematu. Mam kilka sztuk i żadne nie działa poprawnie ze znalezionymi w necie template-ami, w najlepszym wypadku nie działają diody w najgorszym nie ma sterowania. Udało mi się rozkminić własny konfig, na którym gniazdka działają prawidłowo ale nie mam odczytu napięcia kiedy gniazdko jest wyłączone. Na oryginalnym sofcie i połączeniu przez chmurę był odczyt. Czy to normalne w Tasmocie czy coś źle skonfigurowałem?

Wystarczy, że skorzystasz z template które podałem w pierwszym wpisie w tym temacie i będzie Ci działać. Co do kwestii związanych z pomiarem/odczytem napięcia musisz gniazdko skalibrować (opis tej czynności również podałem w tym temacie).

Ale właśnie kiedy wklejam template z pierwszego postu to po pierwsze nie świecą się diody na gniazdku a po drugie przy wyłączonym przekaźniku pokazuje 0V. Przy załączonym przekaźniku pokazuje napięcie sieci. Kalibrację sobie ogarnąłem miernikiem tak, że mam Power Factor = 1.

Jeśli chodzi o świecące diody to w przytoczonym template je wyłączyłem - nie było mi to do nieczego potrzebne
Tutaj jest z podświetleniem

{"NAME":"SP111 ","GPIO":[56,0,158,0,132,134,0,0,131,17,0,21,0],"FLAG":0,"BASE":45}

Co do wskazań, mam ich kilka i działają jak należy.

Rafał, a Ty masz na tym gniazdku odczyt napięcia przy wyłączonym przekaźniku?

Tabela komend Tasmota:
Setoption 21

Bingo, dzięki wielkie.
Tak przy okazji, może komuś się przyda… od samego początku nie działało mi automatyczne dodawanie encji gniazdek, niby w logach wszystko było ok, broker działa z innymi integracjami a tu nic. Okazało się, że problem rozwiązuje przeflashowanie gniazdka. Niby wgrałem tę samą wersję, która była czyli 9.2.0 a po flashu encje natychmiast wskoczyły.

@Zhan.pl uprzedził mnie @angler , tak mam odczyt przy wyłączonym przekaźniku.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie o to gniazdko, prawdopodobnie jest to pytanie z serii dziwnych. Czy ktoś próbował podłączać je i wykorzystywać do pomiaru napięcia stałego? Zanim zaryzykuję uszkodzenie wolę na wszelki wypadek spytać, może ktoś już przerabiał ten temat. Przydałoby mi się takie urządzenie do monitorowania napięcia w rowerze elektrycznym, w którym mam instalację 84V DC. Większość drobnych urządzeń na 230V takich jak ładowarki, zasilacze itd. działa bez problemu więc pewnie szansa jest, sprawdzał ktoś?

He, he - wolę nie sprawdzać, ale możesz być pierwszy. Przygotuj gaśnicę…
A tak poważnie gratuluję odwagi przy 84V DC z pakietem ogniw li-on (zapewne) takie eksperymenty.
Emocje pewnie jak z karbidem… :joy:
Ciekawi mnie co stało się z mniejszością drobnych urządzeń… :fire: działały ale krótko?
Jeszcze bardziej ciekawi co to za bestię popełniłeś, 20S :biking_man: ?