Gniazdko GOSUND SP111

Tak ma to odznaczone:


Wyskakuje mi jeszcze coś takiego w logach HA (napewno tyczy się to MQTT):
Zrzut ekranu 2020-11-05 o 21.44.43

Teraz już się zastanawiam, czy mam dobrze skonfigurowany broker

A sparowałeś gniazdko z twoją siecią WiFi?

Tak jest sparowane, od tego zacząłem jak robiłem flash

Przed konfiguracją Mosquitto brokera utworzyłeś dedykowanego użytkownika, tak jak opisuje @macek w tym temacie Mosquitto broker konfiguracja

Tak, chyba mam wszystko zrobione tak jak pisał @macek
Konfiguracja Brokera Mosquitto:


Logi brokera:

Integracje MQTT:
Zrzut ekranu 2020-11-06 o 09.25.45
Konfiguracje MQTT w integracjach:
Zrzut ekranu 2020-11-06 o 09.26.07
Konfiguracja MQTT w Tasmota:

I consola w tasmota:

Nawet już zainstalowałem najnowszą tasmote 9.1.0

I dalej nic. Powalczę jeszcze po pracy z tym może na testowej wersji HA

@Marcin_Domański podał Ci gdzie co masz wpisać:
mqtt
Porównaj jeszcze raz co Ty masz wpisane (szczególnie w konfiguracji brokera) a co podał Marcin.

Panowie dziękuję wam za pomoc i sugestie. W końcu udało się problem rozwiązać. W sumie do końca nie wiem co było problemem. Odinstalowałem Broker i MQTT, zainstalowałem ponownie, utworzyłem nowego użytkownika o innej nazwie, i też w sumie nie ruszyło. W konsoli Tasmoty wpisałem setoption19 0 i później wpisałem setoption19 1 - po czym odrazu się pojawiły encje. Wszystkie możliwe sposoby chyba użyłem, najważniejsze, że działa - z kolejnymi gniazdkami konfiguracja zadziałała odrazu.

Jeszcze raz DZIĘKUJĘ.

Moderatorzy @rafkan, @Marcin_Domański skoro problem zostal rozwiązany może warto calosc wątku z tym związanym przenieść do nowego posta aby zachować porządek na forum.
P.S. potem moj post można skasować

Hej. Mam też sp111 z tasmotą ale wczoraj tak kombinowałem, że zablokowałem dostęp do panelu w przeglądarce tasmoty. Czy jest opcja aby to zresetować jakoś? Nie trafiłem na forum w odpowiednim czasie i się pogmatwało :weary:
Rozważałem aby odesłać je i przerobić razem z sonoffami basic R3 na ESPEasy i dokupić jeszcze sonoff 4ch do sterowania piecami akumulacyjnymi. Co doradzacie w tym temacie?

EDIT:
OK, działa. Nie świecą się tylko kontrolki w gniazdku. Jak to naprawić?

1 polubienie

Cześć, Wgrałem tasmotę zgodnie z opisem, później update do wersji 9.1.0.
Update trzeba zrobić przez wersję minimal, przy wersji lite wywala błąd pewnie przez zbyt duży rozmiar.
Mam jednak pytanie. Encja signal (rssi) jest w HA widoczna jako wyłączona. Da się coś z tym zrobić?

Panowie mam pytanie, czy macie jakiś sposób żeby zwiększyć zasięg gniazdka (może przez jakąś antenę zewnętrzną) bo podłączyłem pod pralkę i zasięg spadł masakrycznie i poza tym ciągle jest niedostępny.

Może spróbuj zastosować w tej części domu jakiegoś extendera do wifi aby zwiększyć zasięg.

Dokładnie, tak jak napisał @Zbyszek zwiększ zasięg sieci.

Odległość to może 5-6 metrów w lini prostej, po drodze jedna cienka ścianka. Gdyby to było na bluetooth to jasna sprawa, ale przy wi-fi taki zasięg to jakaś masakra. Jestem ciekawy jak z innymi gniazdkami (BlitzWolf, Avatoo, neo)

@Zbyszek nie obraź się ale jak słyszę “kup extender/reapeter do wifi aby zwiększyć zasięg” to podnosi mi się ciśnienie, to jest zwykły marketing i naciąganie ludzi przez sprzedawców w sklepach. Tak na szybko to jest dobry artykuł wyjaśniający zasady instalacji extendera Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi extenderem i jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać ale oczywiście zapomniano dopisać najważniejszej kwestii:
extender/reapeter jest zawodny, mało stabilny i bardzo spowalnia prędkość sieci - taka przypadłość wykorzystania jednego radia do odbioru i dalszego nadawania.
Jednym słowem: strata kasy.

Z zasiegiem tego gniazdka GOSUND SP111 nie ma żadnego problemu, u mnie access point jest na piętrze, prawie na środku a gniazdko jest w pralni - w najbardziej oddalonym punkcie ale na parterze, zero problemów z zasięgiem. To tylko kwestia rozwiązania Wi-Fi, wspominałem o tym tutaj Repeater dla Conbee II - #9 przez macek.

1 polubienie

Dzięki za podpowiedź, muszę się nad tym zastanowić.

@macek ja nie jestem obrażalski, szkoda, ze Twój link do artykułu nie działa, bo byłby pewnie pomocny. Co do extendera, to ma on zwiększyć zasięg sieci dla gniazdka działającego po wifi, a tu wielkie prędkości nie są potrzebne. Co do stabilności, to jak umieścisz go na skraju zasięgu wifi to będzie niestabilnie działał, ale jak umieścisz go w miejscu gdzie jest zasięg sieci w miarę ok, to będzie stabilnie.

@Zbyszek link do artykuły poprawiony, dzięki za zwrócenie uwagi, że nie działa.

Czy jest jakaś możliwość zmiany czasu odświeżania danych z gniazdka? U mnie jest to około 5 minut. Gniazdko dawno wyłączone a HA dalej pokazuje zużycie. No chyba, że mam coś źle skonfigurowane.

Właściwie w konsoli tasmoty możesz wpisać “teleperiod 120” (wtedy będzie odświeżać się co 2 minuty , albo wpisując 180 to co 3 minuty) - chociaż mi się wydaje, że pobór prądu jest na bierząco

1 polubienie