Gniazdko tuya brak pomiaru kWh

Dzięki za pomoc. Spróbuję ogarnąć flashowanie. Proxmoxa raczej zostawię, mam tam jeszcze serwer uruchomiony.
Czytałem i faktycznie sporej części użytkowników pomogło flashowanie. Najpierw jednak postawię od nowa drugiego HA i zobaczę co to dało.

1.12.2021 Edit
Postawiłem nową instalację HA i jest dokładnie ten sam problem z Z2M. Czyli coś z CC2531. Czy jest ktoś w pobliżu Katowic kto może mi go ponownie zflashować?
Sam nie dam rady, pozostaje kupno nowego, lub czegoś innego.
Dzięki

Mogę to zrobić we Wrocławiu (ale by nie było za wesoło w bliżej nieprzewidywalnym terminie, bo pracuję wyjazdowo, a urwanie tyłka jest póki co). Jeśli chcesz wysłać pisz na PW.

A mi nagle w gniazdku tuya zigbee BSD29 z dnia na dzień znikły pomiary napięcia mocy i prądu. Myślałem że uszkodziło się gniazdko - ale podłączyłem przez bramke zigbee tuya i wszystkie odczyty są prawidłowe - więc coś musiało pójść nie tak z HA . Co zrobiłem wykasowałem gniazdko z zigbee2Mqtt, wykasowałem wszystkie encje związane z tym gniazdkiem, wyłączyłem HA włączyłem ponownie i wyszukałem na nowo gniazdko, zalogowało się do Z2M ale dalej nie mam odczytów parametrów. Jeszcze spróbuje backup , ale może jest jakieś lepsze wyjście bo znikną mi parametry energii z kilku dni.
Jeszcze jedno co zauważyłem - mam puste menu raportowanie w z2m - ale jeśli chcę zrobić wpisy jak w innych gniazdkach to od razu dostaje komunikaty failed

Nie wiem co zrobiłem ale zaczęło działać - powpisywałem 0 w ustawieniach specyficznych :slight_smile:

Ja miałem to samo już dwa razy i to na gniazdkach różnych producentów, na różnych apkach, w różnych lokalizacjach gniazdek oddalonych od siebie o 30 km, wszystko padało jednocześnie. A że się zupełnie nie znam, nie robiłem nic i po maksymalnie 2 dniach wszystko wracało do normy. Zliczanie zużycia też było dostępne wstecz. Żadnych danych nie straciłem.