Gniazdko Xiaomi Mi Smart Power Plug (Zigbee)

Gniazdko sieciowe Xiaomi Mi Smart Power Plug, wersja EU na Zigbee z monitorowaniem zużycia energii, dodatkowe informacje na stronie Mi-Home.pl.

Dane techniczne:
Model: ZNCZ04LM
Zakres temperatur: 0°C ~ 35°C
Zakres wilgotności: 0% ~ 95% RH
Obciążenie: 2300W Max, 10A, 220V-240V, ~ 50/60 Hz
Kolor: biały
Wymiary: 60 x 60 x 58,5 mm (WxSxG)
Jakość wykonania: bardzo dobra, nie mam zastrzeżeń

Gniazdko jest tej samej wielkosci co gniazdko OSRAM Smart+ Plug (Zigbee).

Z przodu obudowy znajduje się mała dioda LED, która miga i zmienia kolor w zależności od stanu gniazdka, np. sieć Zigbee nie jest podłączona, przeciążenie i przegrzanie urządzenia, dostępna encja temperature urządzenia, nie mylić z temperaturą otoczenia.

Instrukcje parowania
Naciśnij i przytrzymaj przycisk na urządzeniu, aż niebieskie światło zacznie migać, zwolnij go i powinno się rozpocząć parowanie.

Tak gniazdko widoczne jest w Zigbee2MQTT (wersja 1.14.4) - Xiaomi ZNCZ04LM:

Jak widać na rysunku Zigbee2MQTT nie pokazuje aktualnego pomiaru prądu, może to bug w oprogramowaniu tej wersji.

Gniazdko bardzo dobrze rozszerza zasięg sieci Zigbee.

Jestem zadowolony z zakupu :slight_smile:.

Kupiłem odpaliłem na Conbee II i działa bez problemu.

Kupiłem to gniazdko już jakiś czas temu i podłączone było poprzez CC2531 i Zigbee2MQTT.
Wymieniłem bramkę na Sonoff Zigbee Bridge ze zmienionym oprogramowaniem na ZBBridge (Tasmota). Obecnie używam integracji ZHA (Zigbee Home Automation). Po ponownym sparowaniu tego gniazdka jedyna encja jaka jest dostępna to tylko włącz i wyłącz.
Czy Ktoś korzysta z tego gniazdka w takiej konfiguracji i udało mu się to w taki sposób sparować, aby były dostępne wszystkie opcje jakie daje Zigbee2MQTT?

Jakie masz dostępne atrybuty w powstałej encji?

Ta encja nazywa się tak:
switch.lumi_lumi_plug_mmeu01_on_off

Atrybuty stanu to tylko on i off. Brak pozostałych tak jak to było wcześniej.

Może trzeba coś z tymi klastrami podziałać?

Sparuj jeszcze raz gniazdko.

Nic to nie daje. Rekonfiguracja urządzenia również bez efektów.