H801 RGBW + włącznik

Czy istnieje sterownik do led, który by obsługiwał funkcjonalności H801 z możliwością włączania led włącznikiem naściennym ?

To sterownik Wi-Fi RGBW (cztery “kolory”) więc jak sobie wyobrażasz sterowanie tego jednym włącznikiem naściennym? Ja dla mnie niewykonalne, chyba, że w ograniczonej funkcjonalności (np. on/off), w przypadku taśm LED białych jest taka możliwość, poczytaj Ściemiacz (dimmer) LED 12 - 24V na Zigbee z przyciskiem, jest przykład sterownika Wi-Fi jak i Zigbee.

Może nie precyzyjnie napisałem czego szukam, szukam sterownika led, moze byc zarzadzany po wifi lub po 5v, w puszcze z wyłacznikiem nasciennym mam doprawadzoną skrteke. Chciałbym moc właczac led za pomoca HA i włacznika nasciennego ?
Mogę skretką przeslac sygnal przechwycony z wylacznika i kolejna para przeslac wygnal do sterownika, jednka chcialbym troche sie zabezpieczyc na wypadek awarii HA i zostawic sobie mozliwosc wlaczania z wylacznika.

Czyli sterownik musi mieć obsługę przycisku, musi mieć wejście umożliwiające podłączenie takiego przycisku, dokladnie to o czym pisałem wyżej. Na chwilę obecną nie znalazłem takie sterownika Wi-Fi jak i Zigbee dla taśm RGBW.

Dzięki za szybką informację.

https://supla.zamel.com/product/sterownik-led-rgb-wi-fi-slw-01/

No proszę a jednak coś jest takiego, niestety nigdy nie szukałem nic w produktach Zamela, jakoś Supla nie przypadła mi do gustu.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Ja zaczynałem z polskim asystentem który na pokładzie ma HA, przewineła się tasmota i esphome ale zdecydowałem się tylko na Suple i NodeRed.
Całość stoi na malinie którą mam podpiętą do takiego monitora:

Dashboard to NodeRed. Posiłkowałem się tym tematem:

Dla mnie to rozwiązanie było najlepsze.

Jeśli sobie przerobisz tego H801 to oczywiście jest to wykonalne

w przykładowym projekcie pod GPIO3 jest podpięty sensor PIR, ale delikatnie modyfikując konfigurację możesz tam podpiąć przycisk ścienny.

ooo super podpowiedź. Trochę już poznałem się na Tasmocie, czy mogę wrgać do H801 Tasmote, jeśli tak, to jaka wersja, (czysta tasmota, czy sonof tasmota) ?

Możesz i Tasmota, skoro już ją znasz to dasz radę (H801 nie jest od iTead, więc nie rozumiem czemu miałoby być jakieś powiązanie akurat z Sonoff).
Edit nie skojarzyłem dawnej nazwy Tasmota (archaiczne wersje mają sonoff w nazwie).

Szkoda że nie ma sterownika led którym można zarządzać po kablu, tak w puszcze zostanie nie wykorzystana skrętka …

Oczywiście, że są, w przypadku sterowania RGB po kablu stosuje protokół DALI albo Modbus. Sprawdź ofertę firmy Enterius - Sterowniki do taśm LED dla profesjonalistów - 5 lat gwarancji!.

Wspomnianym H801 możesz zarządzać przez WiFi, nie wiem jak to wygląda w Tasmota (ale nie sądzę, aby był z tym jakiś problem), w przypadku ESPHome ten sterownik się zintegruje natywnie w HA jako światło o zestawie takich opcji jakie wybierzesz w konfiguracji ESPHome.

A skrętkę możesz wykorzystać do innych celów (jak rozumiem niskonapięciowe zasilanie o odpowiedniej obciążalności masz już pociągnięte osobno, ale jeśli nie to w ramach rozsądku można użyć tej skrętki jako przewód zasilający wykorzystując 2 pary na “-” i 2 pary na “+” zasilania).

Tak niskonapięciowe zasilanie mam pociągnięte osobno. Skrętkę chciałem wykorzystać do sterowania, po WiFi czasem są opóźnienia, choć z drugiej strony nie wiem jak odczuwalne są te opóźnienia w praktyce, może nie potrzebnie się nakręcam :slight_smile:

Masz na myśli soft ESPHome wrzucony na H801 ?(np wrzucony przez intergracje w HA)

Mam w kilku miejscach sterowniki MagicLight z wgranym oprogramowaniem Tasmota. Nie ma żadnych lagów. Maleństwa działają świetnie. Są wersje z dodatkowym odbiornikiem IR lub RF. Zwykłe, z wolnym wejściem cyfrowym (GPIO 4) mażesz skonfigurować i podłączyć przycisk dla sterowania lokalnego. Wszystko opisane w dokumentacji Tasmota.

https://tasmota.github.io/docs/devices/MagicHome-LED-strip-controller/

Nie przez integrację, a przez addona - zauważ że ESPHome to 2 oddzielne elementy:

  • integracja, która jest zaszyta w HA core i automatycznie wykrywa urządzenia pracujące pod ESPHome w tej samej sieci LAN (o ile nie masz wyłączonego zeroconf, który jest w default_config normalnie włączony) i je “podpina” do HA
    integracja_ESPHome_Screenshot 2021-12-06 at 13-46-07 Konfiguracja - Home Assistant

  • addon, który zawiera edytor konfiguracji yaml, interpreter yaml (który tłumaczy konfigurację na kod strawny dla kompilatora), kompilator i linker firmware, oraz jego uploader i parę innych elementów i nie jest on potrzebny do działania naszych samoróbek z firmware ESPHome (zasadniczo ten element można odpalić na czymś innym niż HA, ale wygodniej mieć to na miejscu, choćby ze względu na możliwość aktualizacji OTA czy dopasowywania sobie konfiguracji a tym samym i firmware do naszych bieżących potrzeb, ESPHome się w końcu rozwija, więc możliwości rosną z czasem).


Dokładnie o tym samym myślałem co przedstawiłeś na zrzutach, sorki za brak precyzji w nazewnictwie :slight_smile: