Ściemiacz (dimmer) LED 12 - 24V na Zigbee z przyciskiem

Od dłuższego czasu szukam ściemniacza (dimmer) do pasków LED 12 - 24V działąjącego na Zigbee ale z możliwością obsługi przycisku dzwonkowego, ktoś coś podobnego używa/widział?

W przypadku Wi-Fi jest rozwiązanie np. BleBox wLightBoxS v2 (pdf):

Jako przycisk można zastosować “niewidzialny przełącznik” proxiSwitch (pdf) i robi się smart, bezdotykowo i bezpiecznie, szczególnie w łazience - niewidzialny przycisk za kafelkami, paski LED (mono) jako oświetlenie dekoracyjne.

Na razie znalazłem tylko takie urządzenia:

sterownik SLC S24020:

sterownik z wbudowanym zasilaczem SLC S32053:

Nie znalazłem informacji czy są wspierane przez Z2M.

Kolejne znalezione urządzenie:
Skydance WZ1 (strona produktu ZigBee & RF 2CH LED Controller WZ1, instrukcja obsługi pdf).

Sterownik jest na liście urządzeń wspieranych przez Z2M - Skydance WZ5_cct control via MQTT | Zigbee2MQTT , dodatkowo można połaczyć go z pilotem RF.
Sterownik “WZ1” można także kupić na Aliexpressie, zamówiłem z “Bezpłatnym zwrotem”, zobaczymy co z tego będzie.

UPDATE [2022-08-14]:
Urządzenie dodarło, niestety obecnie nie jest wspierane przez Z2M, można pokombinować i działa sterowanie z HA (bo to sterownik TuYa) ale obsługa z przycisku nie powoduje zmian encji w HA. Problem braku wsparcia w Zigbee sterowania przez przycisk został zgloszony do autora Z2M, trwa debug transmisji, dodanie wsparcia to raczej tylko kwestia czasu.
Sterownik spełnia moje założone wymagania, jest duży w porównaniu z testowanym wcześniej BleBox wLightBoxS v2:

UPDATE [2022-08-16]:
Sterownik WZ1 jest już obsługiwany w Z2M Dev branch. Nie mam bramki TuYa aby zdiagnozować i poprawić niektóre bardzo szczegółowe działanie sterownika ale to co jest potrzebne działa poprawnie z HA i z przycisku :slight_smile:. Wreszcie mam to co sobie zaplanowałem rok temu. Zamawiam kolejne sterowniki.

4 polubienia