HA - monitoring bez dodatkowego rejestratora + ew. alarm

Witam,

czy ktoś z powodzeniem zrealizował u siebie na HA monitoring z prawdziwego zdarzenia? Tzn. podpięte min. 5 kamer, niektóre ze sterowaniem i jakąś automatyką i rejestracja z odtwarzaniem do 30 dni wstecz, na dedykowany dysk, obojętne czy po USB czy m2.

Pytam, bo nie wiem czy jest sens ładować to do HA czy lepszy jest oddzielny rejestrator pod kamery.

Instalacje w domu mam już pod kamery i czujniki alarmu pociągnięte. HA stoi na HP G3 i5 8gen, obecnie tylko pod bzdety zigbee i pompe ciepła i PV.

Jeśli komuś działa taki monitoring prośba o informację jak ma to zrealizowane i z jakich kamer korzysta i jak to podłączył do komputera.

Dodatkowa opcja to jak podpiąć alarm pod HA i czy jest sens.

HA nie jest systemem projektowanym pod taką funkcjonalność.

Temat poruszany na forum wielokrotnie, proszę poszukaj na forum - prawy górny róg, ikonka lupy. Większość odpowiedzi na Twoje ogólne pytania jest już na forum.

odpowiedz jak z elektrody - doslownie zero pomocy, ale informacja o lupce. A potem ktos z wyszukiwarki trafia tutaz zeby przeczytac “uzyc wyszukiwarki”.

@Hegemmon ja mam podobny temat poruszany kilka watkow nizej, ale slowo klucz dla mnie to “frigate” ktore jest dedykowanym NVR ale softwarowym. Mozna tez jakis “blue iris”, ale to platne.

Nie wiem, nie używam, nie czytam ale ile razy można odpowiadać na te same ogólne tematy, poczytaj np. Zarządzanie alarmem w HA zbudowanym z kilku podsystemów.

Wszystko na forum staramy się jako moderatorzy dokładnie tagować aby wyszukiwanie było efektywne, ale jeśli komuś się nie chce to już na to nic nie poradzę.
Wspomniany użytkownik napisał posta, poświecił 5 minut na czytanie 3 watków na forum i już nigdy nie zajrzał na forum a moja odpowiedź nie przyczyniła się do tego. Jeżeli komuś “zależy” tak z pewnością się nie zachowuje.

3 polubienia