HA nie wykrywa Yamaha Receiver

Cześć, korzystam z takiego kina domowego Yamaha jak RX-V477.

Skonfigurowałem je wcześniej już za pomocą: Yamaha Network Receivers

Korzystam z routera, gdzie mam dwie sieci WiFi 2.4 GHz oraz 5 GHz. Wcześniej Yamahę podpiąłem bezpośrednio “lanem” przewodowo do routera, teraz dołożyłem do niej taki APN firmy Netgear WNCE3001.

Urządzenie działa (z dedykowanej aplikacji do obsługi przez telefon wszystko jest OK), na routerze ustawiłem dedykowane IP do tego sprzętu, a w configuration.yaml wrzuciłem:

media_player:
  - platform: yamaha
    host: 192.168.8.212

Jest to jedyne urządzenie media_player w konfigu. Mimo tego - obecnie sprzęt z poziomu HA jest nieobsługiwany. Nie wiem, gdzie szukać przyczyny. Router restartowałem, HA również (instalacja stoi na Odroidzie).

Będę wdzięczny za pomoc/podpowiedź.

Jeśli kiedyś było OK, to…

niestety moim zdaniem również integracja Yamaha (w sensie tej dla starszych modeli) skończyła żywot wraz z nową integracją MusicCast, problemy możesz zgłaszać w wiadomym miejscu

Dzięki za odpowiedź! Okazało się, że święcie źle wpisałem adres. Tzn. taki jak wyżej ustawiłem na routerze, ale do innego urządzenia :expressionless: Zdarza się :smiley:

Próbuję zrozumieć w jaki sposób działa obsługa głośności. W momencie, kiedy w aplikacji producenta ustawiam głośność na 30 punktów, to w HA widzę:
volume_level: 0.46499999999999997

I do tego nie wiem jak podejść, żeby to “ograć”, bo w tym momencie w systemie jak ustawię suwak na około 30 to w aplikacji mam volume=0.
A jak jadę niżej suwakiem głośności w HA to dostaję:

Ale nalazłem dwa zbiory wiedzy, które mogą okazać się przydatne - niezwykle pobieżnie sprawdziłem:

oraz

Dołączam te linki, bo zrobiłem zamieszanie z postem i głupio bo IPika nie sprawdziłem dobrze - to tak się odwdzięczę nieco.

Zajrzyj pod (zmieniając IP na poprawne)
http://192.168.8.212/YamahaExtendedControl/v1/system/getFeatures

a zobaczysz tam coś w takim guście

      "range_step": [
        {
          "id": "volume",
          "min": 0,
          "max": 161,
          "step": 1
        },
        {
          "id": "actual_volume_db",
          "min": -80.5,
          "max": 16.5,
          "step": 0.5
        },
        {
          "id": "actual_volume_numeric",
          "min": 0,
          "max": 97,
          "step": 0.5
        }
      ],
      "actual_volume_mode_list": [
        "db",
        "numeric"
      ]
    }

Błędy związane z głośnością zostały rozwiązane parę lat temu, jakkolwiek obecnie używam musiccast, to nie podpowiem za wiele (ale pewne rzeczy trzeba było poprawnie skonfigurować w samym amplitunerze).

1 polubienie

Dzięki ogromne za pomoc i podpowiedzi. Odpaliłem http://192.168.8.202/YamahaExtendedControl/v1/system/getFeatures (poprawny IP) jednak brak żadnej reakcji. Wygląda na to, że to specyficzne ale dla urządzeń serii MusicCast

To co mogę zmienić to ustawienia sieci, nazwę urzadzenia i kilka mniejszych spraw:

Sprawdzałem też http://192.168.8.202/YamahaRemoteControl/ctrl - podpierając się informacjami z linku do mojego wcześniejszego posta - ale nie wywołuje też to żadnych zmian (adres jest nieosiągalny).

Znalazłem natomiast taki artykuł

a idąc tropem tej wiedzy odpaliłem:

Zostawiam, może się przyda komuś z forum, a sam wracam do walki dalej :slight_smile:

Być może seria do której należy RX-V477 jest zbyt stara, ale sprawdź czy masz ostatnie firmware (czasem zmiany wprowadzane przez aktualizację są spore)
https://europe.yamaha.com/en/support/updates/index.html?c=audio_visual&k=RX-V477
lub
https://europe.yamaha.com/en/support/updates/rx-v477_htr-4067.html

Link, który podrzuciłem wyżej działa na 100% z seriami wyposażonymi w MusicCast (akurat mam ampli tylko 1 generację nowszy od twojego i jest z MC), ale jestem przekonany, że działa też z ostatnimi seriami modeli sprzed MusicCast’a.

Dzięki wielkie za pomoc! Sprawdzałem wcześniej, ale zaktualizowałem do najwyższej dostępnej, czyli:
image

To jest przyzwoita podpowiedź z obsługą głośności:

Rozumiem, że:

max = -16.5
min = -80
skok = 0.5

Progres i punkt zaczepienia jest - będę szukał :slight_smile:

Raczej bym szukał w innym miejscu, ale na tej samej stronie, gdzie masz informację o bieżącej głośności

i mała korekta (nieco inny zapis dla podkreślenia faktu, że ta wartość może być i ujemna i dodatnia)

max = + 16.5
min = - 80
skok = 0.5

[/quote]
malutki komentarz +16,5dB to jest absolutnie maksymalna głośność jaką wyciśniesz z tego sprzętu, ale na 100% jest możliwość jej limitowania od góry (np. do +10dB, 0 dB czy np. -10dB - to się może różnić zależnie od modelu, ale ta opcja już byłą w amplitunerach Yamaha z przełomu wieku, które można było integrować po porcie rs232)
natomiast szukałbym czegoś innego - w ramce te parametry, które traktowałbym jako ewentualnie podejrzane o tak dziwne zachowanie jak opisujesz

Jako punkt zaczepienia możesz potraktował dokumentację API (z 2016 czyli już na etapie MusicCast, niestety nie wygrzebałam starszej wersji)

a tu jest projekt bodajże dla modeli sprzed MusicCast’a

i jeszcze jeden