HA przestał działać po aktualizacji

@azak43
Żyję w przeświadczeniu, że od kilku miesięcy trzeba potwierdzać aktualizacje Supervisora, ale 100 procent pewności nie mam, a w tej chwili mam rozwaloną sieć w domu (uszkodzenie jedynego głównego przewodu który łączy mój diy-lab z całą resztą sieci, więc nie mogę nic sprawdzić na instalacji testowej).

@Markadiusz
Nowa instalacja może być na dowolnej platformie.

Jeśli masz na czym, to sugeruję odpalić HAOS-generic, a nie na VM (unikniesz wtedy konieczności dbania o system hipervisora).

Typowe Dodatki powinny się odbudować (warunek konieczny do dostępność internetu podczas przywracania backupu i do kilku godzin po tym wydarzeniu), nietypowe (takie występujące jako gotowe obrazy) będziesz musiał zainstalować ponownie (ale można im post factum przywrócić konfigurację).

W momencie aktualizacji z automatu tworzone są tylko cząstkowe backupy danego aktualizowanego komponentu/dodatku, więc jeśli ręcznie (lub z wykorzystaniem jakiegoś rozwiązania automatyzującego backup) nie robiłeś pełnego backupu, to go nie masz.

Być może uda Ci się odtworzyć całość konfiguracji z tych backupów cząstkowych (ale gwarancji nie dam - tam masz backupy tylko tych Dodatków które aktualizowałeś, oczywiście co najwyżej w ostatniej wersji przed ostatnią aktualizacją) - dlatego sugeruję od początku osobny nośnik (co daje większe szanse ratunku gdy już będziesz wiedział czego brakuje).

Jakiś czas temu była wydana trefna wersja Supervisora w kanale beta (poszukaj tamtego wątku po tagu supervisor) - w ramach eksperymentu możesz z skorzystać z tamtych rozwiązań (już po uruchomieniu drugiej instalacji w razie gdyby była niekompletna, to skrypt odpalisz na dotychczasowej), jest tam skrypt odbudowujący Supervisora (ale nie ręczę za wyniki jego działania, potencjalnie w zaniedbanej instalacji może wywołać dodatkowe szkody).

Kolejna kwestia (niezależnie od rodzaju wybranej instalacji docelowej) to identyczna konfiguracja sieci, jak miałeś na starej instalacji (tego nie przechowuje żaden backup)

przy takiej konfiguracji tylko jedna z klonowanych instalacji może być uruchomiona (to upierdliwe, ale tylko na czas odbudowywania konfiguracji na nowej instalacji, bo potem zapomnisz o tym RPi :stuck_out_tongue: tzn, to świetny sprzęt, ale tylko pod warunkiem bardzo oszczędnego korzystania z RAM, więc z pewnością znajdziesz lepsze zastosowanie niż HA).
Jeśli się uda to sugeruję zrezygnować z RPi3 jeśli już masz tak rozdmuchany konfig, że brakło i RAMu i swapa - wniosek nowa maszyna na instalację generic powinna mieć więcej niż 2GB RAMu, czyli przynajmniej 4GB, bo 3GB to kulawy konfig, a w przypadku proxmoxa >=6GB czyli lepiej 8 jeśli nie masz tam żadnych innych VM).