Migracja HA z Rpi na Proxmox - nie działa odtworzenie z backupu

Cześć,

mam już za sobą instalację proxmoxa i ha na HP 640, rozłożyłem się jednak na etapie migracji konfiguracji z Rpi do nowej instalacji. Wersje HA te same, backup robiony na chwilę przed. Sam backup wczytywałem już na kilka sposóbów, min. z konsoli - doczekałem się tam info o zakończeniu.
Efekt mam taki że niby nowy HA działa, z poziomu konsoli reaguje, nie działa jednak www :frowning:
Może ktoś spotkał sie z takim przypadkiem ?

Po takiej migracji trzeba troszkę odczekać. IP HA jest poprawne ? Odpowiada na ping?

W pierwszym kroku zakładałem że odtworzę HA ale nie podmieniam jeszcze IP na dotychczasowe, tylko czekam czy się uruchomi. Sprawdziłem - HA reaguje na ping na tym samym adresie.
Migracje robiłem na consoli - dostałem info że zakończone, myślisz ze faktycznie jeszcze powinienem czekać ? (po godzinie brak efektu)

Jeśli mówisz o CLI w HAOS to proponuję stamtąd restart systemu HAOS.
Komenda
host reboot
powinna w zdrowy sposób zrestartować VM
w konsoli VM powinieneś zobaczyć wtedy zdrowe zamykanie systemu i jego zdrowy rozruch.

Zazwyczaj problemy związane z brakiem jakiegokolwiek działania przez kilka godzin są związane z niepoprawną konfiguracją sieci.
Ale w takim wypadku byłoby w konsoli widać jakiś problem - np. niekończący się rozruch.

Reboot robi się bez problemu, brak komunikatów o błędach.
Jedyny efekt - brak interfejsu www, tym samym nie widzę co się podziało.
Obawiam się że przyjdzie mi ręcznie konfigurować całość od nowa :cold_sweat:
Jeśli chodzi o kwestie sieciowe - na oko wszystko ok, ping działa.
Fakt że odpalam 2 serwer HA w tym samym czasie co pierwszy… ale nie widze powodu dla którego akurat www miałoby nie działać.

Czyli w konsoli po rozruchu masz coś takiego (no może trochę innego bo to z HAOS-generic, a nie HAOS-ova)

| |  | |                          /\           (_)   | |            | |  
| |__| | ___  _ __ ___   ___     /  \   ___ ___ _ ___| |_ __ _ _ __ | |_ 
|  __  |/ _ \| '_ \ _ \ / _ \   / /\ \ / __/ __| / __| __/ _\ | '_ \| __|
| |  | | (_) | | | | | |  __/  / ____ \\__ \__ \ \__ \ || (_| | | | | |_ 
|_|  |_|\___/|_| |_| |_|\___| /_/    \_\___/___/_|___/\__\__,_|_| |_|\__|

Welcome to the Home Assistant command line.

System information
  IPv4 addresses for enp3s0: ### tu adres IPv4/maska
  IPv6 addresses for enp3s0: ### tu adres IPv6/maska

  OS Version:               Home Assistant OS 9.4
  Home Assistant Core:      2022.12.8

  Home Assistant URL:       http://haos.local:8123
  Observer URL:             http://haos.local:4357

Jeśli jeden jest idealnym klonem drugiego to mogą być konflikty (no chyba, że zadbałeś o rożne konfiguracje sieci)

Dokładnie tak, wszystko niby pięknie. Reaguje na polecenia. A zanim zobaczyłem ten banner brak błędów przy starcie.

Sprzętowo to oczywiście 2 różne rozwiązania (wirtualka i Rpi 3), jednak każdy na innym adresie IP - oba normalnie widoczne zanim z backupu odtworzę.

Jeśli masz konfigurację z ssl, to wraz z backupem masz sklonowane certyfikaty, itd. więc musisz wyłączyć starą instalację a nową przenieść pod IP starej.

Potwierdzam, przyczyną był włączony pierwotny serwer HA, czyli SSL.
Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: