HACS. Integracje. Check Weather

@Zbyszek
A próbowałeś korzystać z tego?

aktualna też działa tylko ma buga uniemożliwiającego wpisanie wartości by były traktowane jako liczby rzeczywiste - przykładowo 10.0 (zamiast tego wstawia 10 które jest liczbą całkowitą i się typy zmiennych nie zgadzają), zgłosiłem issue, a chwilowe obejście problemu, to wpisanie w okienko 10.1 albo 9.9 zamiast 10.0

Jeszcze nie zdążyłem wytestować, ale istotnie skoro ta integracja bazuje na prognozie pogody, to od dostawcy prognozy zależy wiele (wszytko).

Do niedawna używałem serwisu Weatherbit (ale ze względu na nowe ograniczenia w korzystaniu z jego API komponent niestandardowy przestał działać na początku roku, bo autor przestał go aktualizować…)

Standardowa usługa Met.no (którą dostajemy w HA “z pudełka”) ma stosunkowo słabą sprawdzalność dla Polski (wręcz nie pokazuje nawet w miarę sensownie warunków bieżących, tzn. we Wrocławiu praktycznie zawsze jest spory rozjazd, na północy PL jest nieco lepiej ale też bez szału), więc warto rozważyć użycie alternatywnych serwisów takich jak openweathermap, pirate weather itd. (warto przetestować kilka, bo sprawdzalność i zbieżność z faktycznymi warunkami zależy od lokalizacji).