HACS problem z aktualizacjami komponentów

Witam mam problem z aktualizacjami dodatków w HACS. W zakładce oczekujące aktualizacje wybieram dodatek klikam aktualizuj, dostaję informację że trzeba zrestartować HA. Po restarcie dalej pokazuje starą wersję dodatku. Czy ktoś spotkał się z tym problemem ?

W pierwszej kolejności należy zaktualizować HACS, dopiero potem dodatki.

Jeśli mamy się porozumiewać w powszechnie zrozumiały sposób, to… w HACS nie ma żadnych Dodatków (jest to jedna z podstawowych kluczowych informacji dostępnych w dokumentacji HACS), są tam jedynie Komponenty Niestandardowe.
“Dodatek” (add-on) to w HA nazwa zastrzeżona dla kontenerów dostępnych w standardowym Sklepie.


W kwestii zasadniczej - ponieważ Komponenty Niestandardowe stanowią bezpośrednią modyfikację działania HA (a nie są osobnymi kontenerami jak Dodatki), to oczywiście ich wersje są powiązane zależnościami od innych komponentów systemu (np. wersji HA). W takim wypadku mimo dostępnej aktualizacji w sklepie HACS nie da się zainstalować najnowszych wersji niektórych komponentów jeśli te zależności nie są spełnione (np. mamy zbyt starą wersję HA).

Druga kwestia - czasem (w dość rzadkich wypadkach, bo w znacznym stopniu ten problem już został zlikwidowany w ostatnich miesiącach) GUI HA “oszukuje” (bo jest renderowane w przeglądarce) - w takich wypadkach pomaga wyczyszczenie cache przeglądarki.

Próbuję zaktualizować samego HACSa i również bez rezultatu. Pokazuje że trzeba po aktualizacji zrestartować HA lecz po resecie dalej widnieje jako nie zaktualizowany jak zresztą reszta dodatków.

A jaką masz wersję HA?
Wiesz co to znaczy “zależności”?

Zaktualizowaną do najnowszej wersji.

Wyczyściłeś cache przeglądarki?

Wątek zawierający z opisem jak to ogarnąć w FF

Ewentualnie napisz tu jakieś konkrety a nie tak ogólnego posta, że szklana kula nie pomaga w rozszyfrowaniu (a zatem można sądzić, że zainstalowałeś HACS łamiąc jego licencję).
Dawaj logi, screenshoty i co się da, konkretne wersje też są ważne - za miesiąc, tydzień, a może nawet już za kilka minut twoja “najnowsza” wersja będzie inna.

PS zedytowałem tytuł wątku, choć to Ty @Gabriel powinieneś zrobić jako jego OP.

Udało się rozwiązać problem.
Programem Putty łączymy się z serwerem.

Aby zalogować się jako użytkownik root wpisujemy

sudo su -

Następnie przeinstalować trzeba HACSA poleceniem

wget -O - https://get.hacs.xyz | bash -

Restart HA i powinno działać.