Harmonogram zbiórki odpadów

To czemu nie wkleiłeś kodu z edytora kart? (przecież w dzisiejszych czasach to dużo rozsądniejsze rozwiązanie).
Zrób screenshota z tym “kółeczkiem”, bo szklane kule chyba nikomu nie działają (skoro brak odzewu).
Dokąd skopiowałeś katalog containers?
Wyłączyłeś “tryb gadatliwy”?

katalog containers jest w www, tam gdzie reszta grafik.
zmieniłem kod na /local/plik.png i również nie działa.
A jak włączyć tryb gadatliwy?

kod w smieci.yaml

`sensors:
  - name: "zmieszane"
    frequency: "every-n-days"
    collection_days: thu
    period: 14
    first_date: "2021-11-11" #powtarzaj od tej daty
    verbose_state: true
    verbose_format: "odbiór będzie {date}, za {days} dni"
    exclude_dates: "2021-12-25"

  - name: "segregowane"
    frequency: "every-n-days"
    collection_days: thu
    period: 14
    first_date: "2021-11-18" #powtarzaj od tej daty
    verbose_state: true
    verbose_format: "odbiór będzie {date}, za {days} dni"
    exclude_dates: "2021-12-25"`

Kalendarz działa,
image
ok
karta z koszami nie działa
image

Wyłączyć, u mnie jest włączony (a używam konfiguracji GUI, tak jak to opisywałem dawno temu)

Możecie podpowiedzieć jak przywrócić ikonę, która zniknęła po kliknięciu w nią? :slight_smile: Czy może ona sama wróci po minięciu daty z harmonogramu?

Sama powróci, w karcie możesz użyć:

hide_on_click: false
1 polubienie

Thx! O to chodziło :slight_smile:

Witam, czy ktoś ogarnął ręcznie wpisywanie dat w nowej wersji dodatku? Możecie podpowiedzieć, kompletnie nie ogarniam tej nowej dokumentacji.

Ktoś chyba ogarnął, ale nie miał czasu przetestować. :lab_coat: (póki co testuję na jednej instalacji czy aktualizacja rozwala harmonogram)
Po to w wątku dedykowanym tej integracji wrzucałem ostatnio linki do najświeższych informacji o wydaniach, aby nikomu nie przychodziło do głowy jej aktualizować, jeśli nie ogarnia nowej metody…

Ok, zazwyczaj staram się sam coś ogarnąć, ale nie mogę znaleźć nic więcej na temat tej integracji i schematu import.txt. Ni chu chu nie wiem od czego zacząć. O co chodzi z stworzeniem sensora import.txt? Mam w yaml wpisać coś takiego?

sensor:
  - platform: command_line
    command: cat /share/import.txt

Jeśli tak to wywala mi

Logger: homeassistant.components.command_line
Source: components/command_line/__init__.py:41
Integration: command_line (documentation, issues)


Command failed: cat /share/import.txt

Nie wiem jak to ugryźć.

Ktoś może podpowiedzieć jak w nowej wersji ustawić manualnie odbiór odpadów? :slight_smile:

Ja zrobiłem smieci1, smieci2 itd z każdą potrzebna datą, a następnie zrobiłem grupę śmieci, pisałem do autora w tej sprawie, ale raczej nie jest chętny zrobienia prostej manualnej listy.

@luki25 Więc nie aktualizuj integracji powyżej 4.3.1, albo (jeśli już zaktualizowałeś) cofnij sobie wersję i tam skonfiguruj cały rok, a następnie zaktualizuj do 4.4.5 (poprzednie wersje 4.4.x miały błędy w imporcie ze starych wersji).

Faktycznie z dobrze działającej i łatwej w obsłudze integracji gość zrobił jakiegoś potworka, więc jeśli jesteś niezadowolony zabierz swoją gwiazdkę z jego repo (wskutek tych zmian zrezygnowałem ze zrobienia poprawek tłumaczenia, które kiedyś miało tylko kilka błędów, a teraz GUI w ogóle się kupy nie trzyma nawet po angielsku… dlatego jest taki strzał w kolano - np. komunikaty błędów nie odpowiadają faktycznym problemom).

Nie mam tyle czasu, aby przygotować ładny opis jak się ogarnąć w nowej wersji (bo to wymaga przynajmniej paru testów i sprawdzenia jak się faktycznie zachowuje ta nowa integracja), ale jest to wykonalne za pomocą blueprintów, choć nieziemsko upierdliwe (w/g autora jest to cena za większą elastyczność integracji).
https://github.com/bruxy70/Garbage-Collection/tree/master/blueprints

Niestandardowe daty póki co robiłem na podstawie schematu
https://github.com/bruxy70/Garbage-Collection/blob/master/blueprints/include.yaml
i wiem, że to działa (dla kilku zestawów dat trzeba wygenerować kilka automatyzacji, te automatyzacje muszą być włączone)


@Siwus
Import z pliku tekstowego mi nie działa i nie wykombinowałem dlaczego,
a odnośnie pytania to cudzysłowów brakuje w tym kawałku

sensor:
  - platform: command_line
    command: "cat /share/import.txt"

no i oczywiście musi istnieć plik /share/import.txt

Panowie, jest może opcja zaciągania harmonogramu przez HA z apki ECOHARMONOGRAM?
W moim przypadku harmonogram nie ma żadnej powtarzalności w datach zbiórki oraz kalendarz często jest aktualizowany-zmianiany. Apka daje możliwość wysyłania harmonogramu w kalendarza google, więc z wyświetlaniem kalendarze nie ma problemu w HA, ale przez tą integrację wygląda to super.
Walczył ktoś z powiązaniem tego dodatku z eco harmonogramem?

Czy wypracował już ktoś metodę ręcznego wprowadzania dat odbioru odpadów w wersjach dodatku > 4.3.1? Do tej pory wszystko było ok (nie aktualizowałem GC), ale po aktualizacji Supervisora do wersji 2022.10.x dodatek śmieciowy przestaje działać (niedostępne encje).

W nowej wersji można wybrać annual, ale już nie można wprowadzić więcej niż jednej daty. Dodatkowo brak konsekwencji w podpowiedzi formatu daty - raz jest to rrrr-mm-dd, a za chwilę mm/dd :frowning:

Można to zrobić, tworzysz normalny harmonogram tylko w częstotliwości wstawiasz “blank”.
Następnie ze strony projektu GitHub - bruxy70/Garbage-Collection: 🗑 Custom Home Assistant sensor for scheduling garbage collection (or other regularly re-occurring events - weekly on given days, semi-weekly or monthly)

wgrywasz:
obraz

Dalej tworzysz automatyzacje:

gdzie w encji podajesz tą którą stworzyłeś tworząc harmonogram a w

wpisujesz daty które Ciebie interesują.

2 polubienia

U mnie to działa Wersja core-2022.10.1 Typ instalacji Home Assistant Supervised
biobio
Też korzystam z tego Blueprinta Bruxy70

Rozwiązanie podesłane przez @Lomax1983 działa idealnie. Dzięki za pomoc :slight_smile:

1 polubienie

Hej dołączam się do pytania, czy ktoś próbował podłączyć Eco harmonogram do HA ?

Tak działa. Ja mam taką konfigurację.

waste_collection_schedule:
  sources:
    - name: ecoharmonogram_pl
      args:
        town: xxxxxxxxxxxxx
        street: xxxxxxxxxxxxx
        house_number: xxx
        additional_sides_matcher: Zabudowa jednorodzinna
      customize:
        - type: ODPADY BIODEGRADOWALNE
          show: no
        - type: TERMIN PŁATNOŚCI
          show: no
        - type: ODPADY NIESEGREGOWANE
          alias: zmieszane
        - type: ODPADY SEGREGOWANE
          alias: segregowane

Do tego tworzysz sensor.

Super, bardzo dziękuję, wszystko działa od ręki :slight_smile: