Home assistant i dziennik szkolny LIBRUS

Czas szkolny obecnie może nie służy za mocno takiemu mocniejszemu wglądowi w dziennik dziecka ale jednak przydałby się szczególnie zadawane zadania domowe.
Czy ktoś ma jakieś gotowe rozwiązania do wyświetlanie wiadomości z dziennika librus?

Jest do tego LIBRUS API ?

po wpisaniu do gooogla otrzymałem to:

ale jeśli chodzi o mnie i moje umiejętności to niestety na nie wiele mi się to zda

gdzieś wyczytałem, że tu coś jest: https://api.librus.pl
tu coś było - GitHub - shymmq/librus-client-kotlin: Android client for Librus/ Librus Synergia using Rest API and Kotlin

Dostęp do API wymaga zgody producenta, czytaj https://www.librus.pl/wp-content/uploads/2020/08/API_Librus.pdf. Chodzi oczywiście o kasę bo za dużo producent tracił przez takie aplikacje jak https://szkolny.eu, polecam przeczytać wyjaśnienie sytuacji: Szkolny.eu bez Librusa. E-dzienniki to zmora nie tylko dla uczniów.
Wniosek: każda integracja HA z Librusem będzie mocno kombinowana bez dostępu do API a scraping strony to ciągłe dostosowywanie się do zmian.

1 Like

Zgadzam się - mam opłaconą aplikację i dla takich osób powinni udostępniać. Ich aplikacja to dramat a dostęp do danych za darmo jest za pomocą ich strony. Może to można jakoś użyć.

Temat ogólnopolski a sytuacja dziwaczna. Dziennik elektroniczny publicznej szkoły z płatnym dostępem dla rodzica/podatnika.