Hp T620 HA + Frigate i Google Coral jak zainstalowac

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tymi wnioskami. Coral pod PCIe działa moim zdaniem mniej problematycznie jak już zainstaluje się sterowniki. Możliwe, że problemy mają użytkownicy Proxmox PVE (nie używam, nie wiem) natomiast pod zalecanym Debianem i pochodnymi Linuxami działa to bardzo dobrze, a instrukcja uruchomienia Coral TPU pod PCIe jest dobrze napisana krok po kroku. Co do zasadności i konieczności kupowania tego sprzętu, zwłaszcza wersji USB za ok. 350PLN, to moje małe śledztwo wykazuje, że sensowność traci gdy na rynku pojawiają się mini komputerki za podobne pieniądze z np Intel N100, który z Frigate i detektorem OpenVino bardzo dobrze sobie radzi.

2 polubienia

Czesc. Fajnie ze ktos jeszcze robil testy na innym sprzecie :slight_smile:
Dokonczylem moje testy i chcialem sie podzielic jeszcze kilkoma spostrzezeniami na HP T620

  1. Problem z resetowaniem sie urzadzenia byl spowodowany tym ze zainstalowalem Proxmoxa na dysku USB 500GB. Okazuje sie ze dysk po jakims czasie pod USB sam sie wylacza (nie wiem czy sie grzeje czy po prostu przechodzi w proces bezczynnosci) i to powoduje “samozaglade” Proxmoxa.
  2. Kupilem uzywany dysk m2 Sata 256GB (chyba wiekszych sie nie znajdzie) i wpialem w slot na dysk - teraz Proxmox dziala bez problemw.
  3. Probowalem uruchomic Proxmox nie przez kontener LXC tylko normana VM = NIE DA SIE. Udalo mi sie zainstalowac dockery, portainery itp i uruchomic Frigate. Wszystko dziala ALE nie mozna wlaczyc akceleracji wewnetrznej karty graficznej (potrzebne zeby odciazyc CPU i zeby w ogole to jakos dzialalo). Plyta glowna HP T620 nie udostepnia IOMMU, przez co nie mozna udostepnic karty graficznej nowo utworzonej VM. Wszystko dziala ale obciazenie procesora siega 90-98% caly czas i czesto ramki obrazu nie sa pobierane.
  4. Przez niemozliwosc wykorzystania iGPU trzeba korzystac z LXC kontenerka. Jak pisalem powyzej - bedzie to dzialac, ale po kazdym braku pradu/reboocie trzeba sprawdzic czy nie zmienia sie BUS (trzeba to monitorowac i ewentualnie manualnie edytowac to w pliku. Bez zmiany BUsa kontenerek nie bedzie widzial Corala).
    Konkludujac - postawienie Frigate na HP T620 jest mozliwe, ale nie da sie tego po prostu zainstalowac, zamknac w sejfie i zapomniec. Jak ktos lubi sie bawic w manualna prace lub chce potestowac to polecam. Ja bede na razie korzystal z tego rozwiazania do czasu az nie dorzuce kilku nowych kamer. Pobor pradu w HP T620 jest niewielki, wiec mimo tych problemow i straconych godzin - nie zaluje ze zrobilem ten test. Mam nadzieje ze ten post komus pomoze :slight_smile:

Uważam, że użycie zamiast PVE ( Proxmox Virtual Environment) typowego systemu operacyjnego pozwoliło by na uwolnienie zasobów maszyny i na pełne wykorzystanie jaj potencjału. Do tego dochodzi bezpieczeństwo danych przy opisywanych przerwach w zasilaniu. Tu PVE również jest bardzo wrażliwy na tę kwestię i nietrudno o uszkodzenie plików. Przekonał się o tym kolega @Xoron. Ciekawe czy ktoś ma na tym HP T620 postawiony np Debian i uruchomiony kontener z Frigate? Mam wrażenie, że robisz niepotrzebnie te wszystkie fikołki z wirtualizacją i konteneryzacje jako kolejne warstwy pod Frigate. Ja na miejscu innych użytkowników, chcących testować możliwości terminala HP T620 i Frigate rozpoczął bym od zainstalowania HAOS lub Debiana. Frigate daje się zainstalować i uruchomić na wielu sprzętach ale, moim zdaniem, prawdziwe wykorzystanie tego oprogramowania nawet z Coral TPU wymaga trochę nowszego sprzętu niż ten cienki klient z technologią z 2013r.

3 polubienia

w punkt :slight_smile: Dodatkowo jeszcze dodam ze najnowsza wersja (na obecna chwile v0.14) ma poprawiony model i wykorzystanie CPU wzasta na start o 10-15% (czyli jesli mialem w granicach 80-100%, to teraz nie schodzi ponizej 95% i gubi klatki). Jesli ktos ma wiecej kamer to proponuje wgrac wersje 0.13.1:
image: Package frigate · GitHub # zamiast Package frigate · GitHub