HW-584 network relays

Jestem tutaj nowy i mocno niedoświadczony w HA.
Problem mój polega na tym, że chcę sterować zespołem przekaźników konkretnie takim “github link” HW-584
projekt ten to zespół 16-tu przekaźników ze zmodyfikowanym oprogramowaniem "link do opisu projektu na youtube hw-584_project " połączonych kablowo LAN “wybrałem takie rozwiązanie ponieważ nie mogę sterować radiowo w moim projekcie”.
Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w jaki sposób skonfigurować HA do prawidłowej pracy z tym rozwiązaniem? Myślę, że nie jest to zbyt skomplikowane dla tutejszych zasłużonych forumowiczów. A może ktoś już zajmował się tym rozwiązaniem?
Z góry dziękuję za poświęcony czas.

@Tomaszsz zawsze się zastanawiam dlaczego na start ludzie utrudniają sobie życie wybierając taki sprzęt? Czym Ty się kierowałeś wybierając ten moduł? Jaki cel chciałeś osiągnąć?

Wszystko da sie zrobić tylko jakim nakładem? W tym przypadku, wg mnie, bardzo dużym sądząc po opisie “jestem tutaj nowy i mocno niedoświadczony w HA” czyli zaczynamy robić skomplikowane rzeczy przy małym poziomie wiedzy.

1 polubienie

Ponieważ nie używasz interpunkcji najbardziej skomplikowaną sprawą jest zrozumienie czego oczekujesz.

Po pierwsze musisz mieć switch z odpowiednia ilością portów i jeśli chcesz radiowo to dodatkowo access point. Można też do sieci ogólnej połączyć kablowo (po instalacji el.) przez powerline.
Z opisu wynika, że alternatywny soft obsługuje MQTT Auto Discovery, więc gdy uruchomisz brokera MQTT to z automatu powinno się wszystko dodać do HA. W razie czego się pomyśli.

@RobinI30 Koniecznie i wyłącznie chcę połączyć to po LANie (kablowo), rozumiem jak fizycznie musi to być połączone, natomiast chodzi mi o konfigurację HA aby prawidłowo komunikował się z tym modułem. Spróbuję dodać MQTT i dam znać.
Tymczasem dziękuję za odpowiedź i pomoc.

@macek jak pisałem chodzi mi koniecznie o sterowanie LAN (kablowe) nie mogę używać wifi
chyba że masz jakieś inne lepsze rozwiązanie?

W domu używam modułów Kincony 8 Channel Relay Board (KC868-A8) z wgranym ESPHome, to moduł z przekaźnikami, do HW-584 musisz podłaczyć zewnętrzne przekaźniki.

@Tomaszsz
Rzadko kiedy widuje się projekty, które mają tak doskonałą dokumentację - koło 200 stron samych konkretów
https://github.com/nielsonm236/NetMod-ServerApp/releases/download/20231009.1022/Network.Module.Manual.-.Code.Rev.20231009.1022.pdf
jest też filmik, na który szkoda mi czasu (ale zapewne sporo podprowadza)

Jak rozumiem używasz prekompilowanego firmware dedykowanego dla współpracy z HA a elektronikę zbudowałeś w taki sposób by pasowała dla danego firmware, bo coś mało konkretów podałeś co już masz działąjące…