Instalacja Home Assistant na synology

Witam wszystkich
Chciałbym zacząć przygodę z HA ale już na samym początku mam pytanie o instalację. Posiadam Synology i tam chciałbym zainstalować Home Assistant. Udało mi się to zrobić na maszynie wirtualnej ale z tego co przeczytałem to tam można zainstalować tylko Home Assistant Core a on ma chyba trochę mniejsze możliwości niż pełna wersja. Teraz chciałbym zainstalować pełna wersję na Dockerze ale niestety po kilku nieudanych próbach już nie mam pomysłu jak to zrobić, stad moje pytanie czy jest gdzieś opisane jak zrobić to krok po kroku. Niestety na forum nic nie znalazłem. No chyba, że jest jeszcze inna możliwość instalacji?

Nie mam bladego pojęcia o DSM, ale znalazłem stosunkowo świeży (biorąc pod uwagę obrazki z HAOS 8.2, który wyszedł niedawno, bo w czerwcu, a 8.4 nie różni się jakoś przełomowo) opis instalacji HAOS-ova właśnie jako VM
(więc moim zdaniem niczego w nim brakować nie powinno, zawsze instalacja HA w postaci gotowca wraz z dedykowanym systemem, czyli HAOS zawiera wszystko)

Jesteś w błędzie.
Jeśli chcesz więcej wiedzy dla wykorzystania DSM od Synology z HA i innymi przydatnymi dodatkami z nim związanymi, to polecam filmy od tego YouTobera

Jeśli umiesz w linuksy to core. Masz wtedy nieograniczone możliwości. Jeśli nie, to broń borze szumiący.

Ja mam postawione na Synology jakby co. Ale poszedłem inną drogą. Wspomniany tu wyżej BeardedTinker i jego kanał na YT ma sporo filmów z Synology. Podstawowe pytanie: do tego używasz dongla pod zigbee? Jak podłączony?

37 postów zostało podzielonych na nowy temat: Instalacja Home Assistant na Xpenology