Instalacja natywna (bare-metal, "golas") Home Assistant OS (HAOS-generic) końcówka 2022

Sorki że nie odpisywałem , lecz ciągle walczę . Jak pamiętasz zainstalowałem tego starszego linuxa i w nim HA lecz miałem ciągłe problemy z urządzeniami (niektórymi) zigbee . Ciągły brak widoczności tych urządzeń . Oczywiście wgrana kopia HA sprzed przenosin na bare-metal . Myślałem że to wina bare-metal , więc znowu przesiadka na Proxmoxa . Na nim te same problemy . Już zgłupiałem co jest grane ,bo przed przenosinami wszystko hulało . Zabrałem się znowu za instalację bare-metal , lecz tym razem najnowsza wersja linuxa . Udało się zainstalować, lecz problemy nie ustąpiły . Dopiero gdy zabrałem do domu moduł sterujący garażem i ponownie zaprogramowałem a następnie w HA - "zezwól na wyszukiwanie " zigbee , to sprzęt stal się widoczny sieciowo w urządzeniach zigbee . Był widoczny lecz na początku działał trochę dupiato . Nie zawsze otwierał bramę i zamykał , nie załączało się światło , czujki nie pokazywały otwartej bramy i furtki . Parę razy pomanewrowałem bramą i zaczęło wszystko w miarę działać . Wydaje mi się że moduły CC2530 które zastosowałem do zrobienia układu sterującego garażem są czułe na spadki napięcia i podczas takich spadków tracą część zapisanych w pamięci danych . Co do integracji w HACS to mam tylko - Local Tuya,Vertical Stack In Card,iOS Themes - Dark Mode and Light Mode,mini-graph-card,button-card,Slider Button Card i Swiss Army Knife custom card . Co do jednego muszę ci przyznać rację . Instalacja Bare-metal jest bardzo prosta nawet na najnowszym Ubuntu i to zarówno pierwszą jak i drugą metodą co opisywałeś . Moja rezygnacja i powiedzenie że to trudne wynikała tylko z tego że jak zobaczyłem opis a w nim że to może nie działać , że tamto itp . Jakbym zobaczył taki opisek (tak robiłem) Ubuntu na pendriva przez Balenę , następnie pendrive do terminala , uruchomienie terminala(HP) z botowalnego pendriwa i uruchomienie Ubuntu z menu . Następnie w Ubuntu instalacja Balena . Przed uruchomieniem dwa polecenia w konsoli bo bez tego Balena nie uruchamia się w najnowszym Ubuntu . No i potem załadowanie do Baleny HA i wgranie go na dysk . Zamknięcie Ubuntu , wyjęcie pendrive po komunikacie i uruchomienie terminala . Wszystko gotowe i zobaczymy jak będzie chodzić . Dzięki za pomoc .