Problem z aktualizacją

OFF TOPIC
Właściwie bardzo OFF, bo zacznę od dykteryjki (i nie podam rozwiązania tego problemu):
Q: - Wożę cegły na budowę moim zajebistym kabrioletem, ale wypadają mi na zakrętach. Co robić?
A: - Sprzedać kabrio, kupić dostawczaka, a za zaoszczędzoną kasę wyjechać na wakacje :stuck_out_tongue:

@andrzej04 @ShaybuS

Dla osób, które nie radzą sobie z takimi sprawami jest przeznaczona instalacja HAOS generic (bare metal, bez ręcznie sterowanej konteneryzacji), która przede wszystkim z użytkownika zdejmuje ciężar zajmowania się systemem - jest nim dedykowany Home Assistant OS (HAOS) zamiast “gołego” Debiana, a jego aktualizacje obsługuje się jednym kliknięciem.

Tutorialik instalacji jest tam (nieco z góry założyłem, że chodzi o x86-64, na platformach SBC jest podobnie, ale wtedy w zupełności wystarcza posłużenie się standardowym opisem z hass.io):
Instalacja natywna (bare-metal, "golas") Home Assistant OS (HAOS-generic) końcówka 2022 - #94 przez Zet0785
(wydaje się skomplikowany, bo obejmuje większość nietypowych sytuacji, ale polecam ten komentarz).

Oczywiście przejście z innego rodzaju instalacji wymaga trochę pracy, ale jak dotąd wszyscy, których namówiłem na taki ruch wydają się być zadowoleni.
Przypomnę jednak, że dostawczak się trochę różni od sportowego kabrio, więc jeśli ktoś korzysta z dobrodziejstw Debiana, to może nie mieć chęci na przesiadkę, ale osoby bez licencji rajdowej (biegłej znajomości linuxa) zwykle są zadowolone.

1 polubienie