Problem z aktualizacją

Witam mam problem z aktualizacją wyskakuje mi ten błąd

zainstalowałem tą wtyczkę

sudo apt install systemd-journal-remote -y

i to nie pomogło macie może jakiś pomysł

Napisz jeszcze na czym masz zainstalowany HA.

Homa ma na debianie + decker

Aktualizacje Debiana robiłeś z poziomu konsoli (Docker…) ?
docker -v wersia dockera, najnowsza Docker version 20.10.21, build baeda1f
Aktualizacja Debian

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade po aktualizacji HA powinien sam się zrestartować jeżeli będziesz miał błędy rekordera i inne, sam go zrestartuj
Sprawdź po restarcie czy wszystkie dodatki się uruchomiły (Mqtt,nodered,ftp…) czasami same się nie podnosza

Aktualizację Debiana robiłem z terminala wersję Dokera mam 20.10.21
Po aktualizacji sam go uruchomiłem ponownie i nadal jest to samo. Dodatki się uruchomiły

Masz pewnie Portainer…

sudo ha jobs options --ignore-conditions healthy

Lub

ignazio.testoniIgnazio

petro

1d

I’m running Supervised HA on a System where is installed Openmediavault 6.
I had the journal issue as well as NetwokManager issue and also the CGroup version issue.
I did exactly:
apt-get install systemd-journal-remote -y
wget https://github.com/home-assistant/supervised-installer/releases/latest/download/homeassistant-supervised.deb
dpkg -i homeassistant-supervised.deb

I rebooted and everithing seems to be ok.
The logs are working and no issues reported.
thank you!
Komendy poprzedzone sudo

1 polubienie

Witam.

Ja również mam błędy po aktualizacji do najnowszej wersji. Niestety jestem zielony w tych sprawach a nie chciałbym, żeby “wykrzaczył” mi się cały home assistant. Zaktualizowałem debiana jak pisał Artur ale niestety nie pomogło. Start systemd-resolved też nie likwiduje błędu. Tak jak wspomniałem nie jestem biegły w tych sprawach a nie chciałbym czegoś popsuć całkowicie. Mam takie błędy do naprawy.

1

Czy wpisując te komendy po kolei mogę naprawić te problemy i nie popsuć czegoś przy okazji?

Po wpisaniu tej komendy

pojawiło mi się coś takiego

żeby to naprawić wpisywałem te komendy

ha jobs reset

i

ha supervisor restart

nic to nie dało. Jeśli chodzi o dziennik to pomogła restart całego homa oczywiście jak zwykle były problemy ale udało się i teraz został mi tylko ten jeden błąd

OFF TOPIC
Właściwie bardzo OFF, bo zacznę od dykteryjki (i nie podam rozwiązania tego problemu):
Q: - Wożę cegły na budowę moim zajebistym kabrioletem, ale wypadają mi na zakrętach. Co robić?
A: - Sprzedać kabrio, kupić dostawczaka, a za zaoszczędzoną kasę wyjechać na wakacje :stuck_out_tongue:

@andrzej04 @ShaybuS

Dla osób, które nie radzą sobie z takimi sprawami jest przeznaczona instalacja HAOS generic (bare metal, bez ręcznie sterowanej konteneryzacji), która przede wszystkim z użytkownika zdejmuje ciężar zajmowania się systemem - jest nim dedykowany Home Assistant OS (HAOS) zamiast “gołego” Debiana, a jego aktualizacje obsługuje się jednym kliknięciem.

Tutorialik instalacji jest tam (nieco z góry założyłem, że chodzi o x86-64, na platformach SBC jest podobnie, ale wtedy w zupełności wystarcza posłużenie się standardowym opisem z hass.io):
Instalacja natywna (bare-metal, "golas") Home Assistant OS (HAOS-generic) końcówka 2022 - #94 przez Zet0785
(wydaje się skomplikowany, bo obejmuje większość nietypowych sytuacji, ale polecam ten komentarz).

Oczywiście przejście z innego rodzaju instalacji wymaga trochę pracy, ale jak dotąd wszyscy, których namówiłem na taki ruch wydają się być zadowoleni.
Przypomnę jednak, że dostawczak się trochę różni od sportowego kabrio, więc jeśli ktoś korzysta z dobrodziejstw Debiana, to może nie mieć chęci na przesiadkę, ale osoby bez licencji rajdowej (biegłej znajomości linuxa) zwykle są zadowolone.

1 polubienie

Witam po ostatniej aktualizacji Debiana pojawiły się takie oto wpisy. Ktoś coś pomoze?
image

Zapewne w logach jest coś więcej, ale czy Ty aby z tą aktualizacją Debiana nie zaleciałeś aż do bookworm ?

1 polubienie

Nie, aktualizacja poszła z poziomu OMV.