Instalacja natywna (bare-metal, "golas") Home Assistant OS (HAOS-generic) końcówka 2022

Chciałbym podziękować Autorowi za tutorial i tak na dobrą sprawę naprowadzenie, że istnieje tego typu instalka. Z Linuxem nigdy nie było mi po drodze, a kiedy pierwszy raz postawiłem HA wg instrukcji z Waszego ulubionego bloga [skrypt] to tydzień temu na dysku 128GB skończyło mi się miejsce, stąd szukałem jakiejś alternatywy. Przesiadka była z Proxmoxa (HP T630 8GB ram). Poszło dość gładko, zrobiłem wg punktu 2 - boot Ubuntu z live CD/usb i tamże flash dysku (tu jedynie miałem problem, bo wyskakiwał
Error: EBUSY: resource busy or locked No to potraktowałem dysk przez gparted i ruszyło elegancko, później tylko przywrócenie backupa no i zmiana na routerze żebym miał dokładnie ten sam IPek przydzielony dla terminala co kiedyś miał host na VM. Moja subiektywna opinia, że całość HA chodzi teraz ciut szybciej. No i nie mam problemów, że po odcięciu zasilania nie wstawał mi RTL stick do odczytu licznika wody po wmbusmeter.

2 polubienia