Integracja HA z AC Freedom AUX

Witam, chciałbym podłączyć pompę ciepła AC Freedom AUX, którą mam na działce do HA. Szukałem rozwiązań w Internecie i trafiłem na taki artykuł:

Ale coś mi nie idzie może ktoś mógłby mi to pomóc ogarnąć.

Sytuacja jest taka:

W studiu na serwerze mam HA. Pompa ciepła znajduje się na działce gdzie mam internet z karty Orange. Pompa ma wbudowaną kartę wifi więc łączy się z internetem na działce, a co za tym idzie mogę za pomocą aplikacji w telefonie sterować nią z każdego miejsca. Chciałbym mieć integrację pompy w HA.
Z poradnika wyżej musze zainstalować MQTT Broker. W poradniku jest też fragment gdzie należe podać IP Klimatyzatora, jeżeli mój jest na działce to mogę użyć openvpna i jakoś połączyć sieć działki z siecią w studiu?

Aby integracja była możliwa HA i to dodatkowe oprogramowanie do integracji z pompą ciepła muszą byc podłaczone do tego samo MQTT brokera, zakładając, że MQTT broker będzie zainstalowany na HA to wszystko to musi być widziane w ramach jednej sieci lokalnej. Rozumiem, że studio jest w domu, ten dom stoi na działce, na tej działce znajduje się pompa ciepła? :thinking:

Niestety nie, jakby wszystko było w jednym miejscu to nie było by takiego problemu. Studio jest w domu, a konkretnie w piwnicy w bloku. Miedzy domem, a studiem jest LAN, natomiast działka (RODOS) jest jakieś 15km dalej. Na działce mam tani modem 4G/LTE z wbudowanym ruterem. Mam tam też starego laptopa na którym mogę postawić serwer/HA/VPN w celu zmostkowania (połączenia) tych 2 sieci. Ruter na działce widzi pompę/klimatyzator jako AC_SMT-6c-cb-0f mam też IP i adres MAC urządzenia. Myślałem, że może skoro mam dostęp z aplikacji to uda się dodać integracje bez łączenia sieci.

Tak dalej szukałem w internecie rozwiązania mojego problemu i natrafiłem na dodatek remote instance który umożliwia komunikacje z innymi instalacjami HA co w połączeniu z ZeroTier One, który odpowiada za utworzenie wirtualnej sieci zdaje się rozwiązuje mój problem :thinking: Mam w studiu HA i na laptopie na działce zainstalowałbym też HA do niego podłączył bym pompę ciepła bo już po wifi powinna się pojawić jak dobrze skonfiguruje MQTT Brokera, następnie na obu HA instaluję remote instance i ZeroTier One i w studyjnym HA powinna mi sie pojawić pompa ciepła. Dorze rozumuje?

Być może.

Widzę że ten komponent niestandardowy jest przestarzały, jest dedykowany do starych modeli, więc jeśli nie masz 100% pewności, że zadziała z twoją klimą, to nie ma powodu do przeinwestowywania eksperymentu zarówno finansowo jak i wkładem pracy, spróbuj zrobić na bazie tego co posiadasz będąc na miejscu.

A czy komuś w ogóle się udało podłączyć AUX pod HA?

A w ogóle zajrzałeś w pierwszego posta?
I przeklikałeś choćby podlinkowany tam wątek na oficjalnym forum HA?

hint: np. jest dość świeży komponent dla ESPHome, choć nie jest to jedyne rozwiązanie tam proponowane

Hej, chciałem trochę odświeżyć temat, mianowicie posiadam klimatyzator AUX J-smart z adapterem wifi, czy ktoś może podpowiedzieć jak prawidłowo wykonać integrację?