Integracja klimatyzacji Gree z Home Assistant (lokalnie)

Mam podobnie z integracja domyślną. W HA mam że klimatyzacja off a ona nadal pracuje.

Zmieniam dziś na wersje hacs i zobaczę co będzie.

daj znać jak się zachowuje ta z hacs, to rozwiazanie które dałem wyżej jakoś daje radę.

Mam jakieś 2 lata zainstalowane i nie zmieniałem w klimie fw. I nadal śmiga. Nie wiem jaki sens na zmiany na nowszy, skoro stary działa?


Nawet nie wiem jaki tam system jest zainstalowan :wink:

To wszystko zależy “od”, jeżeli nowa wersja ma dodatkowe, brąkujace lub ulepszone funkcje i ktoś z tego chce skorzystać to jak najbardziej jest sens zmiany na “nowszy”. Zawsze mnie interesowało w klimatyzatorach sterowanie kierunkiem wydmuchu powietrza, w poziomie i pionie.

Ale że to jakaś niespotykana funkcja?

Tylko od skrajnej pozycji do skrajnej, jak dla mnie za mało :wink:. Jest możliwość np. ograniczenia ruchu pionowego od 0 do 50%?

Jest… w komponent

Z jakiego sposobu sterowania skorzystałeś?

Pomyliłem linki… poprawiłem mój poprzedni post. :raised_hand_with_fingers_splayed:

Tak, klimatyzator Viessmann to rebrand Gree. Nie polecam do automatyzacji domu. Główny problem to powtarzające się odłączenia klimatyzatora od sieci wifi. W firmowej aplikacji EWPE klimatyzator jest pokazany jako offline i pomaga tylko rekonfiguracja wifi na urządzeniu. Z racji na wolne działanie jest to dość długi proces.
Do HA łatwo to podłączyć, ale po odłączeniu się urządzenia od sieci w HA też jest pokazywane jako Unavailable.

Mam drugi klimatyzator od Midea i z tym nie ma problemów.