Integracja Passive BLE Monitor - Xiaomi LYWSD03MMC

@strikerbest
Według mnie - przy takich ustawieniach jak z obrazka powinno już w tej chwili działać poprawnie, choć możesz nieco stuningować pod kątem oszczędności ogniwa

  • zapis zmierzonych wartości do flash jest bez sensu, więc zamiast 60 (zapis co minutę) ustaw tam 0 (nie będzie się odbywał), można wyczyścić przy okazji już zapisane dane (delete all records)
  • można zredukować RF TX power (moc nadawania) do takiej wartości, by nadal był stabilny zasięg (to się robi jedynie metodą eksperymentalną, po to w integracji można włączyć wskaźnik RSSI)
  • jeśli termohigrometr jest w niewidocznym miejscu można wyłączyć wskaźnik komfortu (“buźkę”), a jeśli jest w widocznym to ustalić obszar komfortu pod siebie [obszar 5] jeśli uważamy jego wyświetlanie za konieczne
  • można ustawić histerezy sterowania GPIO na 0 (nie wiem czy to oszczędzi choć jeden cykl procesora, ale skoro tego praktycznie nikt nie używa to można wyłączyć) [obszar 4]
  • teoretycznie można (nie polecam, bo można stracić łączność z czujnikiem “na zawsze”) zmniejszyć częstotliwość rozgłaszania

Jeśli chodzi o RSSI (w kwestii regulacji mocy RF w dół), to fajnym odniesieniem jest obrazek z tamtego posta

warto tak ustawić moc nadawania by w odbiorniku średni poziom sygnału nie spadał poniżej -90dBm (no i równocześnie by nie było “dziur” w odczytach)

Kontynuując temat analizy siły sygnału obrazek poniżej pokazuje 2 sensory


Górny wykres jest OK (przy okazji pytania przypomniałeś mi, że w tym czujniku mogę zmniejszyć siłę nadawania sygnału i obniżyłem ją o około 10dBi - pozycja w menu to minus “dziewięć z groszami”).
Natomiast dolny to wskazania siły sygnału z czujnika, z którym jest problem z komunikacją i wynika on przede wszystkim z siły sygnału zakłóceń (to jest instalacja testowa na biurku “warsztatowym” na którym znajdują inne urządzenia generujące zakłócenia, takie jak komputery czy inne SBC - jak widać problem nie występował gdy nie były włączone, a “trasa” do czujnika to tylko 1 ściana + szyba).