Integracja Passive BLE Monitor - Xiaomi LYWSD03MMC

Wątpię, ale co szkodzi spróbować?

Nie ma wprawdzie osobnego wątku na to (jeszcze?), ale jest taki projekt ESPHome Bluetooth Proxies, o którym wspominałem w innych wątkach (w eksperymentalnej instalacji używam i działa):

Skorzystaj z oficjalnej listy wspieranego sprzętu

Sugeruję wybrać coś na chipsecie Realtek’a (a jeśli chcesz wypróbować czy istotnie jest możliwe osiągnięcie ponadprzeciętnego zasięgu kup wersję long-range oraz zwykłą wersję na tym samym chipsecie, porównasz, pochwalisz się i ewentualnie zwrócisz jeden z nich, CSR są dość intensywnie podrabiane i być może występują w “egzotycznych” wersjach, więc ryzyko jest spore)

Nie myślałeś o wykorzystaniu w instalacji też osprzętu Zigbee?

Natomiast wykorzystanie pełnych możliwości masowo produkowanych chipsetów to tylko kwestia czasu, nie wiem wprawdzie czy akurat ten dongle jest zaprojektowany tak by się dało wykorzystać pełne możliwości użytego chipsetu, a czasu by kopać po dokumentacji technicznej która mi się nie przyda nie mam…
W pewnych kwestiach społeczność hobbystów przez ostatnie 10-12 lat zrobiła więcej niż wielkie korporacje (no ale bez sprzętu przez nie produkowanego aż tyle by się nie udało).