Integracja pieca EcoCondens i modułu wielostrefowego SIM2Z0-WP z HA

Hej!

Rozwiązanie pewnie jest proste, ale nie do końca znam się na piecach, więc będę poruszał się jeszcze na dużym poziomie ogólności :slight_smile:
Mam piec gazowy EcoCondens-20 Silver. piec grzeje mi CWU (zbiornik 100l z wężownicą) - książkowa klasyka. Piec grzeje mi również wodę do grzejników i podłogówki, podział jest realizowany przez moduł SIM2Z-WP. W środku wygląda to tak:


W środku modułu jest sterownik z takim schematem:

Piec z modułem komunikuje się po kablu po OpenTherm:

Chciałbym to podłączyć do HA. Nabyłem już swego czasu taki moduł:


i… i zatrzymałem się. Generalnie zatrzymałem się na samej koncepcji, bo swój moduł OT wpiąłem zamiast modułu wielostrefowego i w sumie zadziałał, ale wolałbym aby mi podłogówka jednak jednocześnie działała. Chciałbym tylko mieć podgląd parametrów pieca, temperatur itp. Stąd moje pytanie: jest sposób aby to wszystko połączyć do kupy?

Z góry dzięki!

Dzięki!
Da się podpiąć mój moduł OT (mój na Wemos) ORAZ moduł podłogówki (ten SIMZ2)? Na chwilę obecną mogę jeden ALBO drugi, a obu naraz nie. Żeby było prościej - chciałbym moim modułem tylko “podsłuchiwać” ustawienia/nastawy/dane, bez ingerencji w ustawienia.

Nie, nie da się. To nie jest rozwiązanie slave.
Musisz kupić bramkę od NodoShop, ta jest do równoległej pracy z innym, kolejnym sterownikiem. Ale pewności nie mam, że z Twoim zadziała. Dopytaj tych, którzy to kupili. Są wersje WiFi i Ethernet.