Integracja satel - node-red-contrib

Czy ktoś z Was próbował takiej integracji https://www.npmjs.com/package/node-red-contrib-satel-integra-integration ?
Od ponad 10 lat posiadam Integre 64 i ETHM-1 bez plusa. Integracja z Domoticzem i ETHM-1 przebiega bezproblemowo natomiast w HA niestety nie odczytuje mi stanów i nie mogę uruchomić wyjść. Podobno można zintegrować HA z ETHM-1 za pomocą NR. Jestem na etapie npm install node-red-contrib-satel-integra-integration
Nie mam pojęcia jednak jak dalej zbudować te całą logikę. Może ktoś z Was łopatologicznie mi nakreślić jak to pociągnąć dalej?

Tam jest napisane, że tak jak HA wymaga PLUSA więc może nie działać

Widziałłem że jest tam mowa o PLUSIE ale sugerowałem sie tą dyskusją
Satel Integra 64+, ETHM+, Google Home - elektroda.pl

Nie sugeruj się dyskusjami tylko oficjalną dokumentacją integracji, musi być ETHM-1 Plus, wiem, że zawsze można “kombinować” :wink:.

Po instalacji powinny być załączone przykłady.
Odpal jakiś to się przekonasz czy działa.
Na github są źródła więc zawsze możesz importować.

Jeżeli możesz to będę wdzięczny za wskazanie gdzie tego szukać w NR, przechodzę z Domoticza i dopiero się uczę tego, mam nadzieję że nie będzie to trudniejsze niż events w Domoticzu

Import->example. Jeśli nie ma to download z github i normalnie importować plik.json
Z telefonu nie mam jak tego pokazać lepiej

Dzięki, dzisiaj sprawdzę czy coś mi się uda zrobić.

To są te dwa pliki:

Importowałem te dwa przykłady ale nie wiem czy to jakoś zapisuje? jak moge sprawdzić czy to działa?

Nie bawiłem się tym, jest napisane - jeden jest do odczytu, więc czy jesteś w stanie coś w ogóle odczytać ?.
Powinien w jakiś sposób zwrócić stany stref z ich nazwami systemowymi.
Satel dopuszcza prawdopodobnie jedno połączenie, więc pozostałe aplikacje łączące się z centralką należy wyłączyć. Autorytetem w dziedzinie nie jestem i piszę co mnie więcej wiem.
Na początek spróbuj się połączyć i coś odczytać.

Teoretycznie mam połączenie z satelem ( jest napis connected). Dodałem do configuration.yaml jeden PIR a w NR zmieniłem zone 10 z przykładu na moj PIR jako zone 7. Jak wykryje ruch napis CONNECTED zamiga na chwilę. NIe wiem czy to znaczy, że odbiera sygnał z PIRa? Jeżeli tak to nie wiem jak przenieść ten ruch do HA. Mam dodany PIR ten z integracji ale na nim nie ma ruchu…

CONECTED będzie mrugał co minutę, bez względu na czy będzie naruszenie. Co mówi payload?. Dodaj jeszcze jeden debug za nodem Satel… wtedy dowiesz się czy próba dostępu była autoryzowana.
Dobrze byłoby pokazać choć obrazek z tego co zrobiłeś.
Tak to wróżę, że w ogóle nic nie wysyłasz do HA.

Wstawiam, krótki filmik z połączenia. Wejście 25 na integrze załącza sie co 3 sek w tym czasie widać jak miga CONNECTED i to wszystko przy aktywnym połączeniu z DloadX.
(przepraszam za jakość ale na szybko to nagrywałem)

Niewiele mówi dopóki się go nie rozwinie :slight_smile: Rozwiń “drzewko” tym trójkącikiem przy “violated”.

Dodaj ten drugi przykład i ustaw wyjście od sterowania syreną to wszyscy w okolicy się dowiedzą czy działa z ETM1.

Tam nie ma nic więcej:

Nie działa :slight_smile:

EDIT: działa sterowanie wyjściem z poziomu NR, raz jeszcze założyłem użytkownika i hasło w satelu i ruszyło

Mam jeszcze 3 zasadicze pytania
Powiedzmy, że jest połączenie miedzu NR i Integra ale… co mam zrobić żęby dwa przytkłady jednocześnie były uruchomione? Jeżeli jest połącznie z Set output and get its state example to nie mogę uruchomić tego drugiego do odczytywania stanów wejść. Integracja jak dobrze rozumiem może być tylko jedna więc jak to i to połączyć?
Druga sprawa to ilość wyjść czy wejść zintegrowanych. Jak np w oparciu o dany przykład sterować np 5 wejściami? Co muszę powielić w NR, żeby w oparciu o daną intergację sterować więcej niż jednym wyjściem w Satelu?
Trzecia sprawa - zakładając, że mogę sterować wejściem lub odczytać stan czujki PIR to jak przenieść to na Dashboard HA? Czy musze dodac jakieś encje lub zrobić coś w NR żebym miał np stan czujek PIR lub zwykły switch w HA?

P.S. Dzięki za naprowadzenie z tą integracją, zawsze jakiś krok do przodu :slight_smile:

  1. Tak i nie. Integracji może być kilka, ale nie mogę łączyć się jednocześnie bo to ograniczenie samej centralki. Wymyśl mechanizm przełączania to będzie kilka
  2. Biorąc pod uwagę pkt1. możesz połączyć te dwa przykłady.
  3. Potrzebujesz node-red-contrib-home-assistant-websocket

Podsumowując, potrzebujesz coś w ten deseń… ale czy to będzie działać? Nie mam możliwości sprawdzenia tego.
satel.json (11,1 KB)

Drobna rada - jak chcesz się dowiedzieć coś więcej co jest w msg. (niż tylko tylko payload) przełączaj debug na kompletny obiekt.
Osobiście uważam, że te przykłady pomimo ich działania są kompletnie źle zrobione.
Niewłaściwą metodą jest zapętlanie procesu “na około”.
Później ludzie jojczą, że pamięć wycieka, NR zwalnia lub się zawiesza.
To co narysowałem też jest koszmarkiem.
debug

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź, wczoraj chyba padło forum więc troche posiedziałem trochę i udalo mi się połączyć to tak ale nie wiemn jeszcze czy działa to dobrze, bo też dotarłem do momentu, że potrzebny mi będzie node-red-contrib-home-assistant-websocket.


Oczywiście zaraz zobeczę ten Twoj, może sie czegioś nauczę :slight_smile:

Istnieja w ogóle inne przykłady na integrację tego?

Wpadłeś dokładnie na to samo - sam :slight_smile: Więc niedziałające forum na coś się przydało.

Nie traktuj mnie jak eksperta - zacząłem razem z Tobą, a dodatkowo nie mam centralki, na której mógłbym to testować