Integracja satel - node-red-contrib

W kwestii Node red nie mam szans:) Kompletnie jest to dla mnie cos nowego i brakujke mi podstaw żeby coś w sensownym czasie zrobić. Teraz zatrymałem sie na tym co zaznaczyłem


Klikając encje w HA mam zmianę stanu na tym nodzie ale wiadomość nie idzie dalej. Nie wiem jak dokładnie ten nod musi być ustawiony.
P.S. działam na tm mojej integracji obecnie bo na tym co mi podesłałeś mam problem z połączeniem do satela.

Wcale mnie to nie dziwi, przedstawiłem tylko idee, nie konfigurowałem tego.
Podłącz debug do “switsch on switch off” zobacz co oczekuje Set Output.
… oczekuje w wiadomości msg.topic=outputs_on lub outputs_off
Twoja encja też coś dale - jakieś on/ off w msg - węzłem change należy zamienić jedno na drugie.
…j.w podłącz debug to się wszystkiego dowiesz.

DEBUG jest najważniejszym węzłem, naucz się z niego korzystać.

OK, popatrzę na to i spróbuję pojąć:)

Na zachętę dostaniesz sam obrazek :slight_smile:
satel2

Takie importowanie obcych procesów robi lekki bałagan i od czasu do czasu trzeba posprzątać w:

Dzięki za zachętę :wink: Wczoraj do 4 rano posiedziałem i bez efektów a dziś 15 min i zatrtybiło :wink:


Powiedz mi taką rzecz, czy jak w NR manualnie nacisnę na np Switch off to w HA encja też powinna się ustawić na off? Brakuje mi jeszcze call service node i zastanawiam się to za to odpowiada.

Nie ustawi się, musisz zwrotnie po otrzymaniu potwierdzenia z centrali o stanie wyjścia sam powiadomić o tym HA (te niebieskie “svc” z mojego obrazka).

Tak właśnie o tym mówie, generalnie jak kliknę na switch off/on to reakcja na svc jest ale nie zmienia się położenie przełaczniika w HA. (foto1). W sumie nie wiem gdzie jest błąd.

Na screenie drugim widać akcję po przełączniu suwaka w HA.

Gdyż ponieważ… msg, który otrzymujesz z centralki jest nie zrozumiały przez “niebieski”. Musisz to przekonwertować. Tak jak to było wcześniej dla Switcha - tylko w drugą strone. Otrzymujesz on:false/true
, które trzeba zamienić na wywołacie odpowiedniego service “turn_on” lub “turn_off”.

Gdzieś musze popełniać błąd, bo to już przerobiłem na wszystkie sposoby

Z samych obrazków nie jestem w stanie pomóc.

Hmm a czy pierwszym nodem po FILTER ma być SWITCH ? Jeżeli tak to już na tym etapie mam problem z komunikacją, bo debug mi nic nie zwraca

Jak nie zwraca? Ostatni obrazek widzę:
Msg.topic=output_states
Msg.payload.on=True/false
Kliknij na wartość to pokażą się obok 3 ikonki.
Jedna z nich to copy path.
Bedzies miał informację jak tą wartość odczytać np. W nodzie switch.

Odpocznę dzień od tego :slight_smile: jutro wstawię foto z tym z czym mam problem.
Wesołych Świąt życzę :slight_smile:

Fotki niewiele mówią, zrób export

Wesołych :blush:

Zerknij proszę na to co jest w switch. Z niego nie mam nic w debug, nie wiem czy problemem tu nie jest payload lub topic.flows (1).json (6,3 KB)

Jakby udało Ci się dołączy cały msg za centralki jako plik? Zobacze później.

Hmm nie mna sprawy tylko nie wiem jak to zrobić

Drugą jest copy value, skopiujesz cały msg do schowka.
Moim zdaniem w swichu powinno być msg.payload.on

Dzięki, faktycznie payload.on załatwiiło sprawę :slight_smile: Czy w tym SVC musze cos zmienic?

“…na około Wojtek” :confused: