Integracja satel - node-red-contrib

Wiem, wiem ale najgorsze jest to, że po przetestowaniu różnych wariantów gdzieś jeszcze muszę popełniać błąd:( Zanim to pojmę to pewnie musi minąć trochę czasu. Na chwilę obecną utkwiłem w tym


Nie wiem np czy to ma być turn_on czy input_boolean.turn_on. Oba nie dają rezultatu.

Robisz dwa svc do tej samej encji, w services zamiast update_entiti wstawiasz odpowiednio o każdego turn_on, turn_off. Payload nie ma znaczenia. Na razie nie mam sposobu by to narysować

Już, działa! :slight_smile: Dzięki wielkie. Nie wpadłem na to, że trzeba zdublować svc - jeden dla każdego stanu. Teraz to ma sens:) Zastanowiało mnie właśnie po co w Service jest turn on i tutn off, teraz już wiem:)

Syn , córka nam się urodził? Wyjatkowo dlugo się z tym p… :wink:

Umyślnie Cie tak pomęczyłem, żeby Ci coś na przyszłość w głowie zostało.
… gdy skończysz, prześlij plik to go pozmieniamy , żeby nie było tak “kwadratowo”. :wink:
Jestem prawie pewien, że gdy zrestartujesz HA nie będzie aktualnych stanów.

Heh, trojaczki;) integracja to dopiero początek, muszę jeszcze porobić to co miałem na Domoticzu np automatyzacje do sterowania piecem - to będzie dla mnie wyzwanie w NR:)
Co do restartu HA to widze że wszystklo dziła chyba. NA chwilę obecną musze zobaczyć jak w HA zrobić encję PIR żeby była bez tego suwaka włącz wyłącz.
Przychodzą mi jeszcze do głowy 2 pytabnia.
Czy jak zgrupuję kilka nodów w jeden subflow to ma to jakiś pozytywny wpływ na np obciążenie serwera przez NR czy zużycie RAMu?
Czy jak je zgrupuje to mogę je w prosty sposób “rozwinąć” do poprzedniego stanu czy tylko przez opcję edycji i ręczne skopiowanie całego ciągu i wklejenie go zamiast subflow?

Nie ma, ale subflow wnosi dodatkowe możliwości konfiguracyjne. Można ustawiać dodatkowe parametry w arkuszu z poziomu edytora (enviroment).

Można edytować, a zmiany dokonane w jednym miejscu zostaną uwzględnione w wszystkich użytych nodach danego subflow.

Niestety tak, ale kłóci się to z koncepcją ich stosowania.

Dzięki za informacje, tak sie skupiłem na tych wejściach/wyjściach, że umknęła mi jedna rzecz a mianowicie sterowanie satelem przez manipoulator z poziomu HA. Mam na mysli tu np wpisanie kodu i zazbrojenie częsci budynku. Czy przy tej integracji jest to w ogole możliwe?

Cześć, ogarnąłeś sobie już ten temat ? Dopracowałeś flow?
Możesz pokazać jak to u Ciebie wyszło ?

Pozdrawiam.