Integracja SOLARMAN do falownika Solar/LSW-3

Witam,
Proszę o pomoc, staram się zintegrować Falownik Solar z HA. Mój logger to LSW-3.
Po dodaniu integracji SOLARMAN do HA, mam wszystkie encje, aczkolwiek są one nieznane.
Próbowałem zrobić to przez konfigurację automatyczną jak i ręczną przez wpisanie danych do configurator.yaml. Natomiast w obu przypadkach rezultat jest taki sam.
Aplikacje SOLARMAN mam na telefonie i wszystkie dane z falownika spływają do aplikacji, więc komunikacja falownika z chmurą jest.
Jakieś pomysły ?

Nie korzystam co prawda z odczytywania falownika z chmury tylko bezpośrednio po modbus-ie ale mogę go też czytać za pomocą dataloggera wifi lokalnie, opisywałem to tu… jest tam też załączony flow (NR) może tak spróbuj… (choć nie wszystkie LSW-3 da się tak czytać, zależy od firmware).

Widziałem to, aczkolwiek nie ogarniam co tam trzeba zrobić, nie miałem styczności na chwilę obecną z mqtt ani node-red.
Jeśli napiszesz mi w miarę po kolei co mam zrobić i jak ustawić to chętnie spróbuję.
Nie mam rs485 jak coś, tylko logger WiFi

Założyłem optymistycznie, że masz wersję 6.6 KTL-G3, plusem akcji jest, że masz zainstalowany i działający broker mqtt i node-red.

A skoro masz falownik Sofar 6.6 KTL-X, to może @Andy_M ma działający flow pod ten falownik i mógłby pomóc lub @RobinI30 .

https://forum.arturhome.pl/t/sofar-solar-inwerter-odczyt-danych-bezposrednio-przez-fabryczny-datalogger/3180/446