Integracja z falownikiem Huawei SUN2000

jaka to encja? daily_yield_BT… z huawei?

hej, właśnie dodałem sobie 2000L przez modbusa w donglu i mam pytanie, co ile są aktualizowane dane w integracji Emilv2/huawei_solar ?
Musiałem falownik wyłączyć bo dziad produkuję już 3,5kW a ja dalej na liczniku jednokierunkowym :frowning:

Witam, czy ktoś z Was ma problem po ostatniek aktualizacji z integracją falownika Huawei Sun2000.
Dwa dni temu rozbudowałem instalację PV uruchamiając drugi string i dodając kilka paneli. Po montażu w logach mam brak komunikacji z falownikiem. Aplikacja mobilna działa mam podglą jak równiez przez strone., Natomiast w HA taki błąd i brak wszystkich dotychczasowych sensorów. Integracja zrobiona z powyższego posta działała kilka miesięcy. Nie wiem czy to wina aktualizacji HA czy może jakieś zmiany parametrów falownika.

Taki błąd:
Logger: pymodbus.client.asynchronous.async_io
Source: /usr/local/lib/python3.9/site-packages/pymodbus/client/asynchronous/async_io/init.py:307
First occurred: 16 kwietnia 2022, 22:13:34 (184 occurrences)
Last logged: 12:35:29
Failed to connect: [Errno 111] Connect call failed (‘192.168.x.x’, 502)

obstawiam ze wylaczyli ci modbusa w ustawieniach.
HA w wersji 2022.4 mam i falownik dziala jak trzeba.
Jak masz polaczony falownik po Modbusie to odlacz go w cholere od internetu i sieci wifi.

hej, po długiej przerwie wróciłem do tematu. niestety po modbusie nie chce połączyć się z falownikiem :frowning:

• Pymodbus: Huawei_modbus: Modbus Error: [Input/Output] Modbus Error: [Invalid Message] No response received, expected at least 8 bytes (0 received)

A jakakolwiek integracja Ci działa ?
Jeśli nie to sprawdź w ustawieniach komunikacji falownika czy masz włączony modbus.
Obecnie używam integracji GitHub - wlcrs/huawei_solar: Home Assistant integration for Huawei Solar inverters via ModbusTCP , którą mogę polecić bo działa bez problemów od lutego, łatwo się konfiguruje, jest rozwijana i udoskonalana.

U mnie wczoraj przerwało wszystko, mam właczony modbus, działało ok. Zniknęła integracja Huawei Solar. Walczę od wczoraj i nie wiem gdzie szukać przuczyny.

Czy ktoś ma dodana encję zliczającą miesięczną produkcje i może się podzielić wiedzą?

Cześć
używając integracji z hacs fusion kiosk solar z automatu dostaniesz encje zliczającą miesięczną produkcje
obraz
obraz

możesz też liczyć w utility_meter

utility_meter:
  produkcja_miesieczna:
    source: sensor.produkcja_calkowita
    name: Miesieczna produkcja fotowoltaiki
    cycle: monthly

I podobnie dzienną, tygodniową, roczną. Możesz też zmienić wartość korzystając z narzędzi deweloperskich.

1 Like

ja bym ostrożnie podchodził do utility meter, gdyż miałem już parę przypadków gdzie błędnie mi zliczał wartości, może coś źle robiłem. Najpewniej się czuję jak mam dane zaciągnięte z pewnego źródła.