Integracja z HomeWhiz

Czy jest możliwość integracji HA z pralką z funkcją HomeWhiz???

Chyba źle zadane pytanie - HA nie integruje się z aplikacją, tylko ze sprzętem, więc może chodzi o sprzęt Beko/Arçelik/Grundig?

edit:
Zgadłem

połączenie Bluetooth więc nie sądzę…

Pozostaje więc wykombinowanie jakiegoś DIY

Hej,

Zrobiłem integrację HA z urządzeniami HomeWhiz lokalnie przez Bluetootha:

Na razie wspierana jest tylko podstawowa funkcjonalność zwykłych pralek, ale jak będzie zapotrzebowanie, mogę dodać więcej funkcji i urządzeń w przyszłości.

5 polubień

Bardzo dobra robota, brakuje tylko informacji czy nadal (równocześnie) można używać aplikacji mobilnej producenta, czasami jest tak, że integracja z HA wyklucza używanie apki na telefonie.

Mam klimatyzacje Beko, która łączy się przez wifi za pomocą nieszczęsnego HomeWhiz.
Czy w przyszłości masz w planach napisania takiej integracji?

Dodałem info o aplikacji na telefon. Niestety z moich testów wynika, że tylko jedno urządzenie może być podłączone w danym czasie :frowning:

Edit

@marqq Nie dam rady zrobić integracji przez wi-fi bez dostępu sprzętu. Z bluetoothem jest o tyle prościej, że w HomeWhiz wszystkie urządzenia są obsługiwane bardzo podobnie, tylko wartości są inaczej mapowane.

Jeśli chcesz mogę dać Ci hinty na priv jak sam możesz spróbować taką integrację napisać.

@Robert_Wysocki
Sporo osób zakupiło w sezonie klimatyzacje Beko z HomeWiz.
Osobiście posiadam Pi 4B z BT, a klima chyba działa po WIFI i BT.
Jest szansa na pomoc z integracją? Mogę dać dostęp do swojego sprzętu i HA zdalnie.

@Robert_Wysocki sorry za glupie pytanie jak dodac twoja integracje z hacs. Jestem nowym uzykownikiem. Dziekuje z gory.

W HACS musisz dodać niestandardowe repo
https://github.com/rowysock/home-assistant-HomeWhiz

W nowym interfejsie HACS’a jest nieco inaczej, ale (jeśli masz w Integracji HACS włączone Enable experimental features) połapiesz się - jest to w sumie analogiczne.
Na obrazku krok wstępny w nowym GUI HACSa, potem jest podobnie do starego.

1 polubienie

@szopen dziekuje pieknie za instrukcje. Pozdrawiam

Sorry za późną odpowiedź.

Obawiam się, że zrobienie działającej integracji bez fizycznego dostępu do urządzenia może być karkołomne.

Na pewno potrzebowałbym dobrych logów komunikacji pomiędzy telefonem z działającą aplikacją a urządzeniem. Najlepiej z opisem co w danej chwili dzieje się z urządzeniem/aplikację. Daj znać, czy jesteś nadal zainteresowany

Jasne, jak najbardziej, zostawię kontakt na PM.
Może uda się stworzyć coś działającego i podzielić z resztą społeczności :slight_smile:

Czy ta integracja działa już z urządzeniami z wifi.Udalo się to ukończyć.Mam dwa urządzenia pralka z bluetooth i suszarką z wifi.
HA na proxmox jaki moduł bluetooth dokupić dlżeby był wspierany,kiedyś jakiś miałem i nie chciało to działać

Gdy dodam integrację która jest w HACS i próbuję ją uruchomić mam taki bląd

biorąc od uwagę informacje na repo - tak

jeśli miałeś jakieś stare wersje to na wszelki wypadek odinstaluj i zainstaluj na nowo z HACS (jest to już repo standardowe, więc informacja o ręcznym dodawaniu repo jest nieaktualna).
Większość dongli BLE działa w HA (w tym te które są wbudowane w karty WiFi intela), jakkolwiek pod proxmoxem może być cyrk z przekazywaniem urządzenia USB do VM.

Próbowałem tej integracji ale wali błąd.Czy coś źle robię.Instalaxja HACS,restart próba dodania integracji z dodatków i Błąd.Probowalem starej i najnowszej wersji

Z jakich Dodatków.
Komponent niestandardowy to żaden Dodatek.
Instalujesz Integrację z Urządzenia i Usługi

Nie mam sprzętu HomeWhiz więc poza stwierdzeniem czy komponent działa tzn. instaluje się nie jestem w stanie nic więcej sprawdzić…
Na testowej instalacji integracja działa, tj. startuje kreator, dalej oczywiście nic nie zrobię…
homewhiz-2023-12-19_14-47

W przypadku integracji używających sprzętu czasem nie wystarcza po instalacji komponentu restart samego HA, więc lepiej zrestartować cały HAOS (co i tak musisz zrobić skoro udostępniasz dongla BLE do VM

1 polubienie

Chciałem na próbę dodać tylko suszarkę, która na wifi więc musiałbym wybrać cloud ,ale nie pojawia mi się ten kreator ,tylko mam błąd
, testuję bez podpięcia dongla bluetooth.
Wieczorem jeszcze raz spróbuję.Logger: homeassistant.setup
Source: setup.py:357
First occurred: 20:55:15 (2 occurrences)
Last logged: 20:56:24

Unable to set up dependencies of homewhiz. Setup failed for dependencies: bluetooth_adapters

Niestety nie posiadam instalacji bez karty BT, ale jak widać komponent jest źle napisany skoro bezwzględnie wymaga sprzętu BT.
Już zatem wiesz co robić - jeśli w systemie będziesz miał sprzęt, to zależności zostaną spełnione.

Możesz zgłosić issue - w przypadku braku spełnienia tej zależności kreator powinien nie wyświetlać części dotyczącej BT, ale działać nadal dla rozwiązań chmurowych.
Właściwie to powinienem to sformułować inaczej - wręcz masz obowiązek zgłosić issue jako osoba, która ma możliwość testu w konfiguracji, która najwyraźniej nie została przetestowana (no chyba że takie issue już istnieje).

Tylko nie wiem jaki kupić,już kiedyś próbowałem i się poddałem,wtedy chodziło o termometry Xiaomi, ale dzieki pomocy kolegów z forum zrobiłem to inaczej i termometry działają.
Może znasz jakieś sprawdzone modele pod Ha na proxmox.

Nie wspieram proxmoxa, jestem wyznawcą tego drugiego kościoła - konkretnie Kościoła Dedykowanego Sprzętu Na Centralkę ID, a zalecane dongle znajdziesz w Dokumentacji HA

są też wątki na forum bluetooth ale nie wiem czy cokolwiek z nich wynika dla użytkowników proxmox

PS Na instalacjach bare-metal osobiście jestem zadowolony z kart BT intela spotykanych na ich kartach WiFi m.2, minipcie i onboard (bo od jakiegoś czasu się pojawiają konstrukcje z wlutowanymi kartami WiFi/BT). Jakkolwiek wszelkie karty BT z jakch miałem możliwość korzystania zawsze były na USB niezależnie od tego w jakiej formie zostały wyprodukowane, zarówno minipcie, m.2 jak i oczywiście klasyczne dongle USB. przykłady to minipcie intel 7260, 3168, m.2 intel ax201, ax210, wlutowana ax201 (tzn. takie używam/używałem i moim zdaniem są OK), przykłady wlutowanych które działają kiepsko to te wlutowane w Rpi 3 i Rpi 4
Dongli na USB niestety nie opiszę, bo nie pamiętam który działał lepiej, a który gorzej - kieruj się dokumentacją.


Znalazłem tamten wątek

i tak się zastanawiam czy nie możesz spróbować ponownie go podłączyć, skoro masz sprzęt WiFi łączony chmurowo to nie ma znaczenia czy dongle będzie działał dobrze, wystarczy że będzie widziany w systemie - to spełni tą niepotrzebną zależność