Integracja z HomeWhiz

Nie wspieram proxmoxa, jestem wyznawcą tego drugiego kościoła - konkretnie Kościoła Dedykowanego Sprzętu Na Centralkę ID, a zalecane dongle znajdziesz w Dokumentacji HA

są też wątki na forum bluetooth ale nie wiem czy cokolwiek z nich wynika dla użytkowników proxmox

PS Na instalacjach bare-metal osobiście jestem zadowolony z kart BT intela spotykanych na ich kartach WiFi m.2, minipcie i onboard (bo od jakiegoś czasu się pojawiają konstrukcje z wlutowanymi kartami WiFi/BT). Jakkolwiek wszelkie karty BT z jakch miałem możliwość korzystania zawsze były na USB niezależnie od tego w jakiej formie zostały wyprodukowane, zarówno minipcie, m.2 jak i oczywiście klasyczne dongle USB. przykłady to minipcie intel 7260, 3168, m.2 intel ax201, ax210, wlutowana ax201 (tzn. takie używam/używałem i moim zdaniem są OK), przykłady wlutowanych które działają kiepsko to te wlutowane w Rpi 3 i Rpi 4
Dongli na USB niestety nie opiszę, bo nie pamiętam który działał lepiej, a który gorzej - kieruj się dokumentacją.


Znalazłem tamten wątek

i tak się zastanawiam czy nie możesz spróbować ponownie go podłączyć, skoro masz sprzęt WiFi łączony chmurowo to nie ma znaczenia czy dongle będzie działał dobrze, wystarczy że będzie widziany w systemie - to spełni tą niepotrzebną zależność