Integracja z Midea AC

OFF TOPIC

Możesz napisać coś więcej na ten temat?
Sam jakoś nie zauważyłem (a sam jestem “nowy”), jest parę osób, które starają się dbać o jako-taką dyscyplinę użytkowników, ale ma to na celu sensowny poziom merytoryczny forum, a nie jest kwestią relacji towarzyskich, czy społecznych.

Dostałem komunikat, że jestem świerzak i muszę poczekać, aby wrzucić kolejną odpowiedź :slight_smile: Może nie trafnie się wyraziłem. Forum jest spoko, sporo tu ludzi, którzy naprawdę znają HA i starają się pomóc. Jak ktoś mnie źle odebrał, to przepraszam :slight_smile:

Teraz napisałeś to super-zrozumiale - to po prostu standardowe zabezpieczenie antyspamowe stosowane na wielu forach, oczywiście jest ono najbardziej odczuwalne dla nowych użytkowników (ale niestety typowa metoda działania spamerów to zakładanie nowych kont, więc chyba rozumiesz czemu to tak działa).
Nie ma co przepraszać - po prostu byłem ciekaw skąd wniosek o tym “nielubieniu”.

To miał być taki żarcik sytuacyjny, a wyszło jak zawsze :wink:

No dobra, to jak już sobie wszystko wyjaśniliśmy, to może wrócimy do tematu? :slight_smile:

Ciepło się robi, a u mnie integracja z klimatyzacją dalej nie działa :frowning: Czy jest ktoś, kto posiada klimatyzator Kaisai, działa mu integracja i może mnie nakierować? :slight_smile: Płacę jak za prezydenta :wink:

Sprawdziłem. Mam moduły OSK103, więc to pewnie tu jest problem. Szukam już OSK102.

Ale na OSK-103 też działa tyle, że przez chmurę. Korzystasz z tej integracji ?
U mnie tak to wygląda:

Konfiguracja:
  - platform: midea
    app_key: 3742e9e5842d4ad59c2db887e12449f9
    username: 'adres@mail.com'
    password: !secret midea_password

Korzystam z tej integracji: GitHub - mac-zhou/midea-ac-py: This is a custom component for Home Assistant to integrate the Midea Air Conditioners via the Local area network. i nie działa

obraz

Zamówiłem już OSK102, ale zaraz podejdę do integracji, którą Ty masz.
app_key wyciągałeś tak:

- open Midea Air app, and share the device, you will get a QR Code.
- save the QR Code
- upload QR Code Sreenshort to https://zxing.org/w/decode.jspx or decode QR code use other tool.
- you will get the data like MADEVICESHARE:<base64_string>
- decode base64 string online https://www.base64decode.org/ or use other tool
- you will get the device id

Ta Ci nie zadziała z OSK-103. Zobacz na tej co ja używam. app_key jest zawsze taki sam. Wg Twojej instrukcji generujesz device_id. Potrzebne przy integracji lokalnej.

Czyli:

climate:
  - platform: midea
    app_key: 3742e9e5842d4ad59c2db887e12449f9
    username: 'adres @ z aplikacji NetHomePlus'
    password: 'hasło z aplikacji'

Zadziała na 100%. Ta integracja jest dostępna w HACS.
Tak z ciekawości - gdzie i za ile kupiłeś OSK-102 ?

80 zł za 2 sztuki :slight_smile:

Ja prdle, przecież ja w bucie kołysany nie byłem, ale mi to nie działa :frowning: Poza tym widzę nie konsekwencję w tych opisach. Weź mi wytłumacz krok po kroku jak dograć tą integrację, bo może ja jednak w tym bucie… :slight_smile:

Gdzie za tyle dorwałeś ? Jednego chętnie kupie i przełączę się na integracje lokalną.

Co do integracji - masz HACSa ?

Kolega ma firmę, która montuję klimę. HACS, mam oczywiście.

Załatw mi 1 szt. Paczkomat za pobraniem ?
Usuń ta którą masz i zainstaluj z HACSa tę Midea Aircon.
Potem dodaj do pliku configuration.yaml

OFF TOPIC

Przepraszam, że się wcinam w dyskusję ale dziwi mnie, że kogoś prosisz o pomoc równocześnie rzucając mu kłody pod nogi - paczkomat z pobraniem jest możliwy chyba tylko dla e-commerce i ewentualnie przez menadżer paczek, którego praktycznie nikt nie używa (no może wyjątkiem jest “szara strefa” e-commerce).

Rzuciłem przykładowo. Obojętnie jaka forma rozliczenia. Ciężko już dostać ten model dlatego to dobra okazja.
Ważne też aby koledze zadziałało.

Instaluję tą integrację?

Nie to nie ta. Dziwne, że jej nie widzisz. Być może wrzucałem ją bezpośrednio z GITa. Ogólnie powinieneś rozpakować tę paczkę midea.zip (8,4 KB) do folderu custom_components.
Masz łatwy dostęp do tego katalogu ? Ja osobiście po Winą używam dodatku Samba share.

Po rozpakowaniu klimatyzatory się włączyły, ale nic nie mogę ustawić, cały czas parametry wracają do pozycji:
obraz

I same się włączają, nawet jak wyłączę pilotem, to za chwilę się uruchamia w trybie “tylko wentylator”

W logach mam:

Logger: homeassistant.helpers.entity
Source: custom_components/midea/climate.py:119
First occurred: 09:48:48 (3 occurrences)
Last logged: 09:59:48

Update for climate.midea_23089744199753 fails
Traceback (most recent call last):
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/connectionpool.py”, line 445, in _make_request
six.raise_from(e, None)
File “”, line 3, in raise_from
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/connectionpool.py”, line 440, in _make_request
httplib_response = conn.getresponse()
File “/usr/local/lib/python3.8/http/client.py”, line 1347, in getresponse
response.begin()
File “/usr/local/lib/python3.8/http/client.py”, line 307, in begin
version, status, reason = self._read_status()
File “/usr/local/lib/python3.8/http/client.py”, line 268, in _read_status
line = str(self.fp.readline(_MAXLINE + 1), “iso-8859-1”)
File “/usr/local/lib/python3.8/socket.py”, line 669, in readinto
return self._sock.recv_into(b)
File “/usr/local/lib/python3.8/ssl.py”, line 1241, in recv_into
return self.read(nbytes, buffer)
File “/usr/local/lib/python3.8/ssl.py”, line 1099, in read
return self._sslobj.read(len, buffer)
socket.timeout: The read operation timed out

During handling of the above exception, another exception occurred:

Traceback (most recent call last):
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/requests/adapters.py”, line 439, in send
resp = conn.urlopen(
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/connectionpool.py”, line 755, in urlopen
retries = retries.increment(
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/util/retry.py”, line 532, in increment
raise six.reraise(type(error), error, _stacktrace)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/packages/six.py”, line 735, in reraise
raise value
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/connectionpool.py”, line 699, in urlopen
httplib_response = self._make_request(
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/connectionpool.py”, line 447, in _make_request
self._raise_timeout(err=e, url=url, timeout_value=read_timeout)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/urllib3/connectionpool.py”, line 336, in _raise_timeout
raise ReadTimeoutError(
urllib3.exceptions.ReadTimeoutError: HTTPSConnectionPool(host=‘mapp.appsmb.com’, port=443): Read timed out. (read timeout=9)

During handling of the above exception, another exception occurred:

Traceback (most recent call last):
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity.py”, line 292, in async_update_ha_state
await self.async_device_update()
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity.py”, line 490, in async_device_update
raise exc
File “/config/custom_components/midea/climate.py”, line 119, in async_update
await self.hass.async_add_executor_job(self._device.refresh)
File “/usr/local/lib/python3.8/concurrent/futures/thread.py”, line 57, in run
result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/midea/device.py”, line 146, in refresh
data = self._cloud_service.appliance_transparent_send(self.id, data)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/midea/cloud.py”, line 171, in appliance_transparent_send
response = self.api_request(‘appliance/transparent/send’, {
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/midea/cloud.py”, line 80, in api_request
r = requests.post(url=url, data=data, timeout=9)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/requests/api.py”, line 119, in post
return request(‘post’, url, data=data, json=json, **kwargs)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/requests/api.py”, line 61, in request
return session.request(method=method, url=url, **kwargs)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/requests/sessions.py”, line 542, in request
resp = self.send(prep, **send_kwargs)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/requests/sessions.py”, line 655, in send
r = adapter.send(request, **kwargs)
File “/usr/local/lib/python3.8/site-packages/requests/adapters.py”, line 529, in send
raise ReadTimeout(e, request=request)
requests.exceptions.ReadTimeout: HTTPSConnectionPool(host=‘mapp.appsmb.com’, port=443): Read timed out. (read timeout=9)