Integracja z Midea AC

Dobra, trzeba czytać do końca. Po dołożeniu parametru use_fan_only_workaround: true jest ok. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Jakoś to kulawo działa. Włączę z apki na telefonie, ale w HA status się nie zmienia. Też tak masz?

Nareszcie się udało. Są opóźnienia jak to przy chmurze ale jak dla mnie w miarę akceptowalne.

To nie kwestia opóźnień. Wydaje mi się, że urządzenie nie zwraca stanu do HA. Przykładowo, włączam klimę pilotem, a w HA dalej jest stan wyłączono. Tak samo jest w przypadku zmiany temperatury.

Ale to chyba tak samo masz jak włączysz pilotem to nie zwróci Ci do aplikacji NetHomePlus. Albo jedno albo drugie. Ja pilota nie używam.

Taka ciekawostka dla Was (póki co jest to wersja beta, niestety wiele więcej nie podpowiem…):

Próbuję poczynić prostą automatykę dla klimatyzacji. Ale…klima-midea.json (3,0 KB) . Jak w nodzie Włącz klimatyzację w polu Data wrzucam ustawianie trybu pracy i temperatury, to dostaję błąd API. Idąc dalej, w nodzie Tryb pracy ustawiam tryb i temperaturę, to działa tylko ustawienie trybu. Dobrze rozumuję, że w tej integracji ma to związek z polem Service, bo dla np. serwisu set_hvac_mode nie można ustawiać temperatury? Załączam plik z procesem i jakby ktoś zerknął, to będę bardzo zadowolony :wink:

Ja dalej w temacie klimy :slight_smile: Proces załącza klimę w zależności od wilgotności i temperatury. Nie wiem tylko jak ogarnąć sensownie wyłączanie. W tej chwili jak spadnie temperatura poniżej zadanej, to klima się wyłączy, nawet jak wilgotność nie osiągnie wartości minimalnej. I za chwilę włączy się ponownie, właśnie ze względu na wilgotność. Dodatkowo dla wilgotności sprawdzam stan, bo jeżeli jest włączona i chłodzi to działa też osuszanie. Może ktoś dysponuje swoim procesem i zechce się podzielić :slight_smile:

Zauważyłem, że po restarcie HA załącza mi się klimatyzacja, przy niespełnionym warunku temperatury i wilgotności. Po zbadaniu okazało się, że switch Jaka wilgotność przepuszcza (jakim cudem???) msg.payload o wartości “unknown”. Pewnie przez to, że czujniki się jeszcze nie podniosły. Dodatkowo wszystkie msg pochodzą od sensor.ble_temperature_salon_czujnik_t_w, a ja przecież nodem Salon wilgotność czytam wilgotność z czujnika wilgotności.
Jak czujniki poprawnie zaraportują wartości temperatury i wilgotności, to proces działa prawidłowo. Może mi ktoś to roztłumaczyc? :slight_smile:

A próbowałeś to zaznaczyć ?

image

No masz rację :slight_smile: Ale zaćmienie :frowning:

Wrzuć ten swój proces. Idzie lato czas zrobić coś takiego u siebie. Podzielę się wynikiem. Mi głownie zależy aby po otwarciu okna lub wyjściu z domu klima się wyłączała. Włączać mogę nawet ręcznie.

To proces w fazie draft :slight_smile: Czekam na czujniki otwarcia okien :slight_smile:

klima.json (6,1 KB)

Dzień dobry. Zacząłem działać według państwa wytycznych/doświadczeń i doszedłem do etapu gdzie zaczytało mi klimatyzatory z aplikacji (OSK 103) lecz nie mogę nimi za sterować :confused:

Wyskakuje mi błąd - Nie udało się wywołać usługi climate/set_hvac_mode. HTTPSConnectionPool(host=‘mapp.appsmb.com’, port=443): Read timed out. (read timeout=9)

Z której integracji korzystałeś?

Z tego - GitHub - andersonshatch/midea-ac-py: This is a library to allow communicating to a Midea appliance via the Midea cloud.

Pliki wrzucone bezpośrednio

U mnie, przy OSK103, ta integracja działała. Restart HA robiłeś? Pojawiła się encja climate?

Tak robiłem reset i encje mam. Na głównym ekranie dodałem zarzadzanie i jak chce zmienić parametr (wysyła informacje) wyskakuje ten błąd… Jakby był problem z wysyłaniem komend…

#PS Blokad nowych… 3 odp…

ODP na następny wpis.

Tak dodałem

Dodałeś ten parametr:
use_fan_only_workaround: true

mam dokładnie ten sam problem co PL4STER