Integracja z Midea AC

Wczoraj dotarły do mnie osk102 , zobaczę dziś jak to zadziała

GitHub - mac-zhou/midea-ac-py: This is a custom component for Home Assistant to integrate the Midea Air Conditioners via the Local area network. i OSK-102 działa wyśmienicie :slight_smile:

teraz trochę zabawy (nauki) automatyzacji…

Pojawiła się aktualizacja midea_ac od @mac-zhou. Po niej można śmiało aktualizować core do najnowszej wersji, nie ma problemów z integracją klimy.

1 polubienie

Mam takie pytanie czy ktoś miał problem, że co jakiś czas encja staje się niedostępna :/?

Tak, u mnie to zjawisko występuje w dwóch urządzeniach:

Działa Wam aktualnie integracja przez chmurę? Dzisiaj cały wieczór wywala błąd.

U mnie po aktualizacji jest to samo :frowning:

U mnie też nie działa …Wczoraj po południu przestała działać chmura przez aplikację midea air Wieczorem chmura zaczęła działać a integracja na HA cały czas wisi na ostatniej akcji…

Jest już issue na github. Mam dosyć tej kiczowatej integracji. I tak w ogóle nie odświeżała stanu sama. Buduję własnego Dongle na ESP home zgodnie z tym Support for Midea A/C - ESPHome - Home Assistant Community

1 polubienie

A próbował ktoś tego GitHub - WMP/midea-ac-py at support-8370 ?
Ja wczoraj to odpaliłem ale odbiłem się na tym samym co opisują w jednym z issues.
Jeśli ktoś ma ochotę spróbować chętnie pomogę. Może wspólnie ogarniemy temat.

Daj znać czy Ci się udało ,a tak informacyjnie jaka klimę masz bo u mnie rotenso i kasai

Rotenso z nadajnikiem osk103.

Ja mam Kaisai z osk-103. Ale niedługo będę sprzedawał moduł.

https://allegro.pl/oferta/konwerter-usb-uart-do-esp8266-esp01-programator-8630893301

Taki zestaw wystarczy żeby pobawić się ESP home?

Konwerter CH340G CH340 3.3V 5V USB TO TTL UART

Integracja przez chmurę działa od rana ale też zakupiłem ESP 01 i będę kombinował

Z modułami OSK-102 nie ma problemów, integracja działa lokalnie.

Osobiście polecam konwerter na układzie CP2102, wiem “CH340 też jest OK” ale to jednak bardziej “software’owy” konwerter, chińczycy zawsze wymyślą tańszą alternatywę :slight_smile:.

Dziwne. U mnie nie działa.

Sprawdzałem przed chwilą nadal działa . Jedyne co zrobiłem wcześniej to przeinstalowałem ale to nic nie pomogło . A od rana jak dyby nigdy nic działa …