Integracje z falownikiem Foxess H3

Hej, czy może ktoś w prosty sposób wyjaśnić mi czy mogę wyciągnąć dane z adaptera wifi z falownika do HA? Chciałem być niezależny od chmury foxCloud, i zbierać dane częściej.
Czy jest inna, lepsza opcja o której nie wiem?

Moj falownik to H3-10.0-E
Magazyn energii z BMS fox MIRA
Proszę o poradę doświadczonych użytkowników.

Witaj Piotrze,

Użyj lupki w prawym górnym rogu (szukaj) → wpisz foxess → przeczytaj kilka wątków dotyczących tematyki, która Ciebie intereuje. Dowiesz się więcej o dostępnych metodach integracji falownika, potrzebnych do tego urządzeniach, konfiguracji i napotkanych problemach.
np. Falownik Fox Ess - #41 przez TomekL

Szukałem właśnie informacji, jednak nie ma konkretnej informacji o falowniku H3, dlatego postanowiłem napisać post.

np. integracja po modbusie…

Dziękuje Ci za odpowiedz, czytałem już tą integracje i chciałem jeszcze się dowiedzieć, z doświadczenia która opcja wyjdzie najlepiej ? I czy jest jakiś sprawdzony i stabilny konwerter RS485, czy ewentualnie masz jakieś informacje, czy jest opcja aktualizacji i odblokowania portu 502 ?

Korzystałem z opcji połączenia się z dataloggerem wifi falownika i komunikacji przez rs485, nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy, zdecydowałem ostatecznie, że pozostanę przy wersji “kablowej”. Używam konwertera RS485 TO ETH
(opisałem to tu) → https://forum.arturhome.pl/t/monitoring-sofar-solar-rs485/9251

W odsyłaczu do nowego repo z podlinkowanej wyżej integracji do …

nie wynika, że port jest zablokowany (może w starszych wersjach softu był …).

Dziękuję za wytłumaczenie tematu, będę musiał zakupić konwerter, ponieważ próba z dataloggeren nie powiodła się. Błąd polaczenia niby falownik odrzuca połączenie. Jest szansa, że trzeba jeszcze jakoś dać mu możliwość podłączenia ? Cos trzeba zaznaczyć ?

Hm… a jak chciałeś go podsłuchać ? jakaś integracja ? flow w NR ?

Chciałem dodać integracje, dodałem repo, co podlinkowałeś i podczas dodawania i wprowadzenia IP wychodzi błąd polaczenia z urządzeniem.

dokładnie cos takiego " Unable to connect to your inverter. Make sure the connection details are correct and try again. Details: Connection to (192.168.0.119, 502) failed: [Errno 111] Connection refused "

Może się mylę? Poczytałem trochę o tej integracji i wyszło mi, że potrzebny jest dodatkowy konwerter rs485 > lan.
… a ty chyba próbujesz zrobić to przez fabryczny moduł komunikacji.

To jest integracja wykorzystująca konwerter a nie logger (to nie to samo).

To wiele tłumaczy, a czy możesz mi podpowiedzieć w jaki sposób wykonać integracje pod logger?

tak zgadza się, chciałem uzyskać te dane po fabrycznym module komunikacji.