Jak znaleźć adres rtsp kamery

Kupiłem taką kamerę:
Link

Aplikacja Tuya wykrywa i obsługuje ją bez problemu.
Lecz chciałbym móc obsługiwać ją również poprzez Home Assistanta i dodatek motionEye.
[youtube]Obsługa kamer lokalnie w Home Assistant - YouTube
Aby to skonfigurować potrzebuję adres sygnału kamery w postaci rtsp.
Jako, że jest to raczej “bezfirmówka” nie mogę odszukać go w bazie adresów na stronie iSpyconnect
Link
Próbowałem również poprzez zainstalowany program ONVIF Device manager. On w “stopce” wyświetla taki adres.
Odnajduje on w mojej sieci tą kamerę, ale pojawia się jakiś błąd i nie obsługuje jej

Jak mogę odnaleźć właściwy adres ?

Szczerze? Nie widzę nadziei - kamery z zamkniętych systemów po pierwsze miewają niestandardowe rozwiązania, po drugie RTSP nie jest obowiązkowe.
Przeskanuj otwarte porty, ale nawet jeśli znajdziesz port nie ustalisz formatu w jakim powinno być zapytanie.
Możesz poszukać firmware i w nim pogrzebać - czasem można wykopać jakieś stringi, które coś podpowiedzą.
Ostatecznie pozostaje sniffowanie komunikacji.

Do motionEye to raczej warto wybierać jakieś stare konstrukcje ze starymi kodekami (w ogóle to popatrz na możliwości swojego sprzętu pod względem sprzętowej akceleracji danych kodeków, bo potem są płacze, że motionEye cały procek zajmuje).
Natomiast jeśli chodzi o jakieś minimum dla kamery, która ma być zintegrowana z jakimkolwiek systemem to wsparcie Onvif (tu też do poczytania, bo istotne są profile, minimum to Onvif S ONVIF Profiles - ONVIF ).

dzięki @szopen za informację.
Zawsze mi pomagasz !
Z tego co piszesz to tym razem chyba przerasta mnie to. Odpuszczam :wink:

BTW
A może Ktoś poleci jakiś model kamery. Warunek to:

  • pewna obsługa w motioneye
  • zdalny obrót w osi i pionie
  • możliwość powieszenia na suficie (do góry nogami)
  • zapis na karcie
  • kolor biały

Gdyby adres ip kamery był problemem to przeskanuj swoją sieć tym Advanced_IP_Scanner_2.5.4594.1 - (uruchom jako administrator i możesz wybrać opcję uruchom bez instalacji), wpisz cały zakres swojej sieci np 192.168.0.1-254, przeskanuje IP od 1 do 254, pokaże mac adresy itp… tak powinieneś znaleźć tą kamerę (nazwa może być jakaś nieoczywista albo bez nazwy więc skanujesz, wyłączasz kamerę i znów skanujesz, to co ubyło to pewnie ta kamera).
RSTP standardowo jest na porcie 554, testowo możesz próbować odebrać obraz programem VLC → plik → otwórz strumień w sieci i wpisujesz np rtsp://192.168.0.221. czasem ścieżka jest bardziej złożona bo trzeba podać login/pass itd …
u mnie dahua po rstp przykładowo wygląda tak:
rtsp://admin:pass@192.168.1.1/cam/realmonitor?channel=1&subtype=0
i tak ją mam na TV przez tuner sat (enigma2) i w VLC
ale już kamerka IP DVS DVS-MP5036ET-IRWS (na stronce konfiguracyjnej firmware jej typ to C6F0SoZ3N0PfL2) ma ścieżkę rstp:
rtsp://admin:pass@192.168.1.2/11

i trochę było zachodu żeby dojść do tego /11 - po tym wewnętrznym oznaczeniu typu trafiłem poprawną ścieżkę rtsp na Connect to Sv3c cameras

Pewnie to sprawdziłeś ale może ta kamera ma swoją stronkę konfiguracyjną - na swym ip ?

Jak to napisałem gdzie indziej:
Najprostsze rozwiązania zawsze najtrudniej przychodzą do głowy !
Rozwiązanie problemu:
W ONVIF Device Manager musiałem zalogować się jako admin/admin
I nagle jest podgląd kamery oraz jej adres
rtsp://192.168.0…/Streaming/Channels/
ale to nie niestety nie wszystko:
W HA skonfigurowałem w motionEye podgląd kamery (z tym adresem), ładnie się wszystko wczytało, ale brak tu już jest obrazu:


jakieś kodeki czy co ?

Zapewne tak
otwórz dokładnie tego samego linka w VLC to się dowiesz więcej o streamie.

Dodałeś kamerę w configuration.yaml ?

camera:
  - platform: ffmpeg
    name: Kamera kuchnia
    input: rtsp://rtsp:password@192.168.1.25:554/av_stream/ch0

I sprawdź w karcie HA czy działa.

@artpc zanim tak zrobię to muszę naprawić to co właśnie dodatkowo teraz popsułem.
w motionEye w opcjach kamery zmieniłem hasło ze standartowego admin na admin2
i…
już nie mogę się zalogować

wpisuję wszystkie hasła a tu cały czas error.
Chyba będę musiał odinstalować i ponownie zainstalować motionEye

Z tego co pamiętam w MEye są chyba dwa hasła. standardowo dla admin nie ma hasła

Screenshot - 30.03.2023 , 18_59_56

@radel

Dokładnie, konto administratora, który “może wszystko” i konto użytkownika - ma dostęp tylko do podglądu.
Integracja zawiera pola dla obu (zapewne ktoś w głowie miał fakt, że może kiedyś HA dorobi się porządnej obsługi użytkowników).

Jakkolwiek Integracja nie pozwala użyć pustego hasła jeśli dobrze pamiętam.
@radel
Natomiast generalnie póki w samym interfejsie motionEye nie zobaczysz obrazka, to w sumie Integrację możesz olać.

@ artpc artur - kod wpisany w yaml. Restart. Błędów nie pokazuje.
Niestety obraz dalej szary.

A sprawdziłeś w VLC? Ten odtwarzacz jest najmniej wybredny (toleruje część błędów) i umożliwia sprawdzenie parametrów kodeka.

Próbowałem
Problem z odtwarzaniem

Twoje dane wejściowe nie mogą być otwarte:
Program VLC nie może otworzyć MRL ‘rtsp://192.168.0…/Streaming/Channels/…’. Szczegóły błędu można znaleźć w dzienniku
i tak w kółko.

No i co w tym dzienniku?
Może stream wymaga autoryzacji?

Jeśli VLC nie otwiera, to zwykle nie ma co marzyć o czymkolwiek innym.

Jesteś pewien ze twoje ścieżka ‘rtsp://192.168.0…/Streaming/Channels/ jest poprawna ?
O ile dobrze pamiętam to w swojej kamerze musiałem uaktywnić rtsp: dopiero wtedy zaczeła działać w motioneye, sprawdź w aplikacji kamery (Jeżeli taka jest) lub w tuja czy nie ma jakiś dodatkowych ustawień, podgląd ścieżki rtsp:

1 polubienie

@szopen

live555 error: Failed to connect with rtsp://192.168.0.221:....Streaming/Channels/101
satip error: Failed to setup RTSP session
live555 error: Failed to connect with rtsp://192.168.0.221...../Streaming/Channels/101

A jakieś dane uwierzytelniające?

rtsp://admin:pass@192.168.0…/Streaming/Channels/…
1 polubienie

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.

Jak konfigurowałeś kamerę to ma ona jakieś dane uwierzytelniające (użytkownika i hasło?).
Z jakiejś przyczyny masz błąd połączenia (więc np. ścieżka jest zła, ale nie zawsze komunikat błędu jest pasujący do sytuacji, więc radośnie założyłem, że ścieżka jest OK, ale stream może wymagać logowania - to dość częsta sytuacja).

Kamerę konfigurowałem w apce Smart Life. Nie było żadnych danych uwierzytelniających. Jedyne hasło jakie mogę zmienić to w sekcji onvif. Mogę zresetować domyślne hasło admin