Jaką Smart żarówkę LED wifi

Witam.

Zastanawiam się jakich Smart żarówek używacie i czym kierowaliście się przy wyborze podczas zakupu.

Są RGB - czyli sterowanie kolorem (ciche powiadomienia)
Natężenie światła - (przydatne sterowanie wieczór/noc czy przy włączonym TV)

sterowane WiFi, bluetooth, inne?
i co skłoniło was do wyboru tego interfejsu.

stabilność czyli czy nie ma kłopotów z integracją z HA i późniejszym sterowaniem.

Sam obecnie zastanawiam się nad swoją pierwszą SmartŻarówą i jestem Ciekaw jaką używacie i dlaczego akurat ją :+1:

Ja już w innym temacie pisałem trochę o swojej żarówce. Zdecydowałem się na nią bo była tania :wink: kupiłem ją w promocji chyba za 20 czy 30zl.
Działa bardzo dobrze. Zmiana koloru, jasności czy temperatury jest bardzo szybka. Integracja przebiegła bez żadnych problemów ale dopiero po wgraniu tasmoty. Przed tym zabiegiem była widoczna tylko w aplikacji Tuya - HA nie chciał się z nią zintegrować.

W salonie testuje teraz ściemniacz od sonoffa. To też ciekawa propozycja jeżeli nie potrzebujesz zmiabny koloru i temp. barwy.

Sam wgrywałeś Tasmote do żarówki?

Tak, poprzez tuya covert. Prosta sprawa ale trzeba pamiętać żeby nie parować żarówki z aplikacją tuya przed flashem.

1 polubienie

Ja mam yeelight bulb s1 super sprawa

@ozzinse Któtko i treściwie :slight_smile: Wygląda fajnie. Rozumiem że wspominasz o tej żarówce. Może w przyszłości porównam sobie z możliwościami Sanico. Na razie zamówiłem dwie opisane przez @Michał

Z opisu już widzę że ma większy zakres regulacji poziomu jasności świecenia.

A czy przy swojej Xiaomi obserwowałeś czy się grzeje? Ciekaw jestem czy na wyższą cenę przekłada się tylko marka, czy może trwałość/jakość stabilność/łatwość sterowania. Choć nie ma możliwości regulacji koloru czy temperatury barwy bieli to ma szerszy zakres jasności świecenia.

Mówiłem o tej
Zobacz ofertę: Smart Żarówka LED Yeelight 1S RGB WiFi Xiaomi E27 https://allegro.pl/oferta/smart-zarowka-led-yeelight-1s-rgb-wifi-xiaomi-e27-8650171583?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Mam pełen zakres kolorów nie grzeje się się świetnie działa ściemnianie w node Red ogólnie jestem zadowolony :slight_smile:

1 polubienie

Czy ktoś miał styczność z żarówką Philips HUE White, jeżeli tak to jak ją podpiąć pod HA ?

@Zbyszek napisz co to za żarówka - wifi czy zigbee?

A masz mostek philips ?

Mam jedną sztukę. Diabli wiedzą :slight_smile: czy WiFi czy zigbee model 9290011370A Philips Hue white A60, nie ma wypisanego żadnego MAC-a, więc może zigbee. Byłoby lepiej bo mam Conbee, ale tam nic nie wykrywa. Może trzeba kilka razy szybko włączyć/wyłączyć.

Nie mam mostka Philipsa.

@Zbyszek jeżeli to zigbee to przez bramkę conbee II powinieneś bez problemu to ogarnąć. Włącz w dodatku deconz dodawanie nowego światła. Włącz/wyłącz żarówkę 5 - 6 razy w 1s odstępach i zobacz czy się pojawi w deconz. Jak nie to dopiero zacznij kombinować :smiley:

Dzięki @arutr. Sprawdzę wieczorem i się odezwę.

Philips 9290011370 to zigbee

1 polubienie

Super dzięki za info.

Niestety nic się nie pokazuje jak ją włączam/wyłączam.

Musisz zobaczyć jak się robi w niej reset.

@Zbyszek zobacz tutaj Philips LWF002
Dodatkowo w integracjach w deconz zaznacz tak jak poniżej:
deconz

@rafkan
No to kicha z tym resetem

  • mostka nie mam
  • ściemniacza nie mam
  • pilota nie mam
  • Touchlink nie działa z Conbee 2 ( NOTE: Touchlink is not supported for Deconz adapters (e.g. Conbee II))

Też sobie wybrałem żarówkę :slight_smile:

@ozzinse jak wygląda podpięcie do HA żarówek yeelight. Działają lokalnie czy sterujemy nimi przez Chiny :slight_smile: