Jaką Smart żarówkę LED wifi

Łączysz się za pomocą integracji yeelight działa bez problemu.
Jedyna lampa z jaką mam problem to Xiaomi desk lamp 1s tutaj bezpowrotnie utraciłem komunikacje z HA.

Prośba aby dołączać linki do takich “integracji yeelight” bo w moim opinii, taka odpowiedź technicznie nic nie wnosi, to taka luźna odpowiedź osoby, która już wiem o co chodzi :slight_smile:, ja np. nie wiem ale chętnie sie dowiem, sprawdzę, poczytam i zadecyduję czy chcę z tego skorzystać.

Dołączając do odpowiedzi informacje techniczne podnosimy jakość tego forum i przekazujemy swoją wiedzę, doświadczenie innym użytkownikom.

1 polubienie

W aplikacji Yeelight włączasz opcję lokalnie i działa . No chyba że coś się zmieniło . Ja uruchamiałem swoje żarówki kilka lat temu .

@darek możesz sprawdzić czy masz tę opcję bo właśnie stoję przed wyborem żarówek.

U mnie wersja Yeelight 3.3.04 - jest opcja .
Osobiście wydaje mi się że żarówki z zigbee byłyby lepszym wyborem .
Jak patrzę w konfiguracji mojego routera to przez IOT mam zajętych ponad 30-ści adresów ,
Nie wiem czy mam rację - jak dla mnie nadmiar urządzeń z wi-fi stanowią pewne ograniczenia .
Piszę o swoim systemie gdzie jest sporo urządzeń używających espmega i tasmota .
Może się mylę niech koledzy się wypowiedzą .
Wybór należy do Ciebie :slight_smile:

1 polubienie

@darek dzięki za info. A jakiego producenta proponował byś z zigbee bo też tak myślałem ale ze względu na jeszcze małe doświadczenie celowałem w wifi. Będę robił lifting sypialni więc kilka sztuk i jakaś taśma led wchodzi w grę.

Nie jestem ekspertem .
Może bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą .
Pisałem tylko o swoich doświadczeniach .

Integracja jest standardową funkcjonalnością systemu

2 polubienia

@artur mam właśnie na stole taką żarówkę Philips 9290018216 control via MQTT | zigbee2mqtt.io
w z2m touchlink żarówka się pokazała ale niestety dalej nic się nie dzieje. Coś jeszcze muszę zrobić z opisu wynika że sama powinna się dodać :slight_smile:

@Mariusz_Kuciński też używam tych żarówek,
wszystko jest dokładnie opisane w dokumentacji Touchlink | zigbee2mqtt.io. Żarówka została wykryta, teraz trzeba zrobić reset:
To factory reset a device through Touchlink bring the device close (< 10 cm) to your coordinator (e.g. CC2531 adapter). After this send a MQTT message to zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/factory_reset with an empty payload.

@macek wykonałem factory reset zgodnie z opisem żarówka zamrugała ale nic więcej się nie wydarzyło :frowning:

@Mariusz_Kuciński czytaj dalej dokumentację:

After some time the device will identify itself (e.g. a bulb will start to blink).

Now that your device has been factory reset, it will automatically join Zigbee2MQTT (make sure that joining is enabled through permit_join: true). If it doesn’t, try powering the bulb off and on 1 time.

czyli po resecie trzeba włączyć parowanie na koordynatorze a żarówka sama się doda.

Angielski to bariera łatwa do pokonania przy pomocy https://translate.google.com/?hl=pl :wink:.

@macek nauczyłeś mnie jednej rzeczy trzeba wypisać wszystkie wykonane kroki. Miałem włączone PremitJoin. Pytanie brzmi czy premit może być włączony już przed resetem czy mam włączyć po resecie.
Wykonałem też wyłącz/włącz po kilku minutach ale tez nie pomogło (jak rozumiem odciąć zasilenie)

Zawsze mówię, że wróżką nie jestem - z kryształowej kuli czy z kart nie dowiem się co zrobiłeś, że nie działa :wink:.

Domyślnie jest permit_join: false dlatego reset żarówki a po nim dopiero permit_join: true

1 polubienie

@macek ok wykonam test rano bo nie chcę już mojej drugiej połowie skakać nad głową :wink:

@macek no to drugie podejście.
Wykonane czynności:

  1. Żarówka przy antence
  2. Wykonany scan w touchlink żarówka pojawia się na liście
  3. Wykonany Factory reset (żarówka mruga)
  4. Włączony premit Join
    i nic
    po 2 minutach wyłączyłem i włączyłem żarówkę
    nadal nic :slight_smile:

Chodziło o reset/odparowanie Touchlink, a nie parowanie Touchlink.
Prawdę mówiąc nie wiem czy to jest wykonalne z koordynatora - sam używam do tego pilotów Hue Dimmer Philipsa (bodajże wciśnięte i przytrzymane O przy samej żarówce) lub pilot Trusta (tu bodajże wciśnięte równocześnie O i I, oczywiście przy żarówce).

Jeśli wykonasz Factory reset po parowaniu to jest chyba oczywiste, że to nie może działać, bo taki reset usuwa klucze parowania.

Prawidłowa kolejność:

  • resetujesz skutecznie żarówkę w dowolny sposób (zgodnie z instrukcją żarówki, w zależności od producenta i modelu jest to cykliczne odcinanie zasilania w odpowiedniej sekwencji, a w niektórych przypadkach tylko procedura Touchlink)
  • natychmiast, gdy zacznie migać “permit join” (koordynator przy żarówce)
  • jeśli się nie uda (timeout) ponownie “permit join”
  • wyłączasz żarówkę na krótką chwilę (maks do 3 sek.)

Jest wykonalne, robiłem to u siebie na dwoch żarówkach Hue na CC2531.

1 polubienie

Pokazałeś logi z Z2M, zakładam, że to logi z wykonanych Twoich czynności od punktu 1 do 4, jeżeli tak to nie widzę w logach wykonania polecenia zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/factory_reset.
W telegraficznym skrócie co trzeba zrobić (wszystko jest w dokumentacji):

  • permit_join: false
  • skan - zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/scan
  • identyfikacja - zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/identify (żarowka mruga)
  • factory reset - zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/factory_reset
  • permit_join: true
  • po ok. 1 minucie żarowka bedzie mrugać i powinna się sparować, jeżeli nie sparuje się to wyłącz i włącz ponownie
  • jeżeli się nie udało to powtarzasz wszystko od początku.

Instrukcja prosta i przejrzysta lecz w moim przypadku nie działa.


Wykonałem jeszcze kilka prób i nic z tego.
Przy identyfikacji żarówka mruga. Przy factory reset też mruga, a potem już nic nawet po wyłączeniu i włączeniu.