Jaką Smart żarówkę LED wifi

Wg mnie za krótko trwa permit_join: true jezeli robisz to przez GUI Z2M, ja do procesu parowania mam dodatkowe opcje:

Proces parowania trwa u mnie 4 minuty, potem automatycznie się wyłącza.
Sprawdź logi z dodatku Z2M z poziomu Supervisora, tam będą dokładne czasu wykonania poleceń.

premit_join włączam i wyłączmy ręcznie, czekałem raz dłużej raz krócej teraz mam włączony od kilku minut i nic


W Twoim przypadku wszystko dzieje sie od razu więc zrób w takiej kolejności:

  • permit_join: false
  • skan - zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/scan
  • identyfikacja - zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/identify (żarowka mruga)
  • permit_join: true
  • factory reset - zigbee2mqtt/bridge/request/touchlink/factory_reset

Po wykonaniu pokaż logi z dodatku Z2M z poziomu Supervisora.

Wykonałem zgodnie z instrukcją, ale też już tego próbowałem. Każdą operację wywołuję ręcznie więc mogę robić to wolniej :slight_smile:

:frowning: mi już pomysły sie skończyły dlaczego pomimo resetu żarówka się nie paruje.

Zaczynam się zastanawiać czy problem nie leży w CC2531 mam dwie żarówki i z każdą jest ten sam problem.

Jak będziesz chciał zmienić CC2531 na CC2652P, to za około 3 tygodni będę miał na początek 2 sztuki tego:

jako koordynator albo router - wedle wyboru

Też mam CC2531 (firmware jak na wcześniejszym obrazku) i dwie te same żarówki, parowanie poszło bez problemu.

Zastanawiam się na d zwrotem żarówek. Jest ktoś może z Grudziądza lub okolic i ma CC2531 żeby sprawdzić czy się moje sparują?

@Mariusz_Kuciński sprawdź jeszcze konfigurację Z2M (w pliku konfiguracyjnym w dodatkach Supervisora i w GUI - patrz rysunek niżej), może żarówka jest “blokowana”:

@macek niestety to nie to
z2mconfig

@wileu czy oferta jeszcze aktualna na CC2652P?

Na olx jest oferta Zigbee CC2652P USB stick dla zigbee2mqtt Warszawa Praga-Południe • OLX.pl

Tak. Za kilka dni będą obudowy. Anteny do wyboru - 3dBi, lub 6dBi. Póki co testuję je, bo chciałbym dawać na nie gwarancje. Aktualnie dostępne mam dwa egzemplarze jak na zdjęciu powyżej z szarymi antenami 3dBi, lub szarą 3dBi i większą czarną 5dBi. Jak pisałem powyżej za 3 tygodnie będę miał dostępne złożone w białej obudowie i z białymi antenami 3dBi lub 5dBi. Firmware koordynator lub router. Finalnie 139 zł z anteną 5dBi i 134zł z 3dBi. Aktualnie to co na zdjęciu 115zł.

No to chętnie kupię 1 sztukę kontakt mariusz@kucinscy.net

@macek w końcu udało się sparować żarówki. Dla potomnych rozwiązanie jeśli posiadacie wpiętego dongla CC2531 i dongla bluetooth należy na czas parowania żarówek Philips wyłączyć zwykły bluetooth wtedy parowanie odbywa się błyskawicznie :slight_smile:

1 polubienie

I to ma sens bo tymi żarówkami można też sterować po Bluetooth, akurat u Ciebie może żarówka po resecie próbowała połączyć się w pierwszej kolejności po Bluetooth blokując parowanie po Zigbee.

1 polubienie

Post został podzielony na nowy temat: TS0505B niewspuerana w Z2M

Witam wszystkich.
Temat jest o źródłach LED smart, to pozwolę sobie podpiąć się tutaj.
Czy coś zmieniło się w tej kwestii przez te ostatnie lata od rozpoczęcia tego wątku?
Ktoś polecał taką: ŻARÓWKA SMART YEELIGHT LED Smart Bulb 1S RGB 800lm
Jednak gdzieś widzę cenę 200 zł. Interesują mnie takie źródła wifi, które kosztują do ok. 60 zł.
Widzę, że są Ledvance Smart+, Yeelight W3/W4/S1, itp.
I drugie pytanie. Czy one mają być cały czas pod napięciem? Czyli “pstryczkiem” nie wyłączamy? A jeśli wyłączę “pstryczkiem”, to czy żarówka nie traci ustawień? Czy włączy się w takim stanie z jakiego została wyłączona?

Aby żarówka byla smart musi mieć cały czas zasilanie.

Zależy jakie ustawienia masz na myśli? Jeżeli konfigurację sieci to napewno nie utraci. Jaki będzie stan żarówki (on, off, jasność) po powrocie zasilania zalezy tylko od oprogramowania danej żarówki, na to nie ma reguły, powinna być dowolność ustawienia jak ma się zachować żarówka w takiej sytuacji.