Jaki koordynator/bramka USB ZigBee na start?

Witam,

Jestem zielony w te klocki, ale chciałbym sobie sieć zigbee zrobić, kilka włączników świateł i gniazdek, w przyszłości może coś więcej. W sumie nie przewiduję więcej niż 20-30 końcówek, choć może tak mi się dziś wydaje :wink:
Mam serwer z proxmoxem, którego używam do spraw zawodowych, zainstalowałem w nim wirtualkę HA. Teraz chciałbym kupić jak najbardziej uniwersalną bramkę zigbee, najlepiej na USB, bo serwer ma kilka portów i mogę tam ją podpiąć. Nie mam na razie żadnych urządzeń, więc nie muszę się póki co dostosowywać do żadnej marki. Ale chciałbym bramkę w miarę uniwersalną, żeby potem jak najwięcej różnych marek urządzeń jednak działało.

Co polecacie?

Conbee III używam Conbee II sprawuje się dobrze, (oficjalne wsparcie dla Conbee II zostało zakończone)
SkyConnect
Sonoff ZBDongle-P

Dzięki!
Conbee III wygląda najciekawiej, jednak chwilowo jest nie do kupienia, przynajmniej nie znalazłem, znasz jakieś źródło?

Trzeba obserwować bo niestety szybko wyparował :grinning:
SkyConnect jest na AleTanio

Botland też ma na składzie.

W sumie ten SkyConnect wygląda z nich najciekawiej, zatem go biorę. Potem będę męczył jak go ogarnąć :wink:

Dzięki Panowie tymczasowo

Edit:

A jeszcze w sumie. Polećcie jakieś gniazdko, które najdokładniej mierzy pobór prądu, pod zigbee oczywiście. Żebym miał się czym bawić jak bramkę dostanę i będzie chwila czasu.