Jaki piec CO i wody użytkowej do smart-domu?

Czesc!

Chce wymienić swojego starego Junkersa Eurostar na coś nowoczesnego. Sterowanie idzie z kotłowni do domu przewodem 3 żyłowym.

Drodzy forumowicze - polecicie jakie rozwiązanie, które się u Was sprawdziło? Zalezy mi przede wszystkim na niezawodności i dostępności części :slight_smile:

:grimacing:
monoblock, trochę własnych czujników + automatyzacje w nodered i śmiga. obraz

1 polubienie

@shalak - Kolega chyba nie załapał aluzji… Pieca bym już nie montował, raczej myślał bym o wymianie na inny kocioł gazowy.
A na poważnie. Rzuć okiem na inne tematy na forum, bo temat rozgrywa się w kilku wątkach. Z opisów jakie czytałem to Vaillant gra tu pierwsze skrzypce z uwagi na dostępność protokołu jakim się posługuje i gotowe “adaptery” do translacji komunikacji z kotłem gazowym.
Niestety nie posiadam takiego rozwiązania by móc podpowiedzieć. U mnie w łaskach jest jeszcze stuningowany “monoblok” o którym pisze @luki25

1 polubienie

Piece z protokołem OpenTherm integrujesz za pomocą bramki do kupienia osobno:

1 polubienie

Kojarzysz nazwy tych “adapterów”, jakies modele, nazwy czy cos?

Planuje kupic piec Vaillant VCW 32CS/1-5 z kontrolerem VRC 720/720f i zastanawiam sie czego bede potrzebowal, zeby go połaczyć z HA

Adaptera ebus, demona ebusd. I trochę czasu żeby to skonfigurować. ale działa i pozwala wyciągnąć wiele informacji.

Jaki adapter eBUS polecasz? On gada z piecem, czy z controllerem do pieca?

Mam wersję 2.2 z ESP od Szymona Piwowarczyka:

Gada zarówno z kotłem jak i ze sterownikiem VCR 700. VCR 720 to chyba to samo tylko ładniejsze z kolorowym wyświetlaczem. Na gicie Johna widać że obydwa korzystają z tych samych plików konfiguracyjnych. Poniżej masz cześć tego co czyta z obu urządzeń.

1 polubienie

Orientujesz sie, czy nie tracimy gwarancji pieca przez podpinanie takich rzeczy?

Nie wiem nie pytałem. Ale generalnie ja nic nie zapisuję do bai-a, wszystko do sterownika. Także jakby co to ryzyko max kilkaset zł. Generalnie działa już jakiś czas i jest bezobsługowe. dorabiam tylko nowe funkcjonalności jak mam trochę czasu.

Ja podpiąłem bramkę vaillanta, działa stabilnie, można sterować piecem ale z tego co widzę, adapter daje więcej możliwości

Ja mam Viessmanna zintegrowanego poprzez Optolinka Wifi własnej konstrukcji.
Łączność jest przez IR, więc ryzyko uszkodzenia i utraty gwarancji jest zerowe.

Masz kontakt do gościa jakiś poza FB?
Sprzedaje gotowca czy trzeba składać?

Sprzedaje gotowca. Nie mam innego kontaktu ale pisałem z nim 2 dni temu na Messenger.