Jednofazowy miernik energii współpracujący z HA

Mam pytanko. Te liczniki energo co pokazujecie, to są 3-fazowe. Ja w bloku skazany jestem niestety na instalacje tylko z 1 fazą (blok PRL, lata '60-te). Jaki w takim przypadku zastosować miernik?


Moderacyjnie wycięte z wątku

Każdy z przekładników jest niezależny możesz użyć przy instalacji 230V, i rejestrować dowolny obwów

Najtaniej wyjdzie samórobka jak masz trochę chęci i miejsca w rozdzielni.Plytka pzem04+esp8266,(60zl)ja u siebie mam tak opamiarowane 2 klimatyzatory jednofazowe.Integracja przez mqtt,chociaż pewnie można przez esphome.Inne opcje sporo droższe ok 300-550zl
Druga opcja to miernik zamela jednorazowy, lub jakiś inny licznik jednofazowy z mobus i jakieś esp,wtedy możesz wybrać licznik już certyfikatem mid
Miernik shelly uzywam do pomiaru trzech faz (bardzo intuicyjna integracja działa w HA i jednocześnie w chmurze aplikacja shelly),ale i jedną pewnie też opomiarujesz ja masz rozbicia na trzy obwody,tak mi się wydaje.Jesli się.myle.niech ktoś mnie poprawi.A może wystarczy jeden przekladnik.

Możesz też zastosować inny moduł Shelly plus do tego przekładniki:

Dzisiaj mi coś padło w liczniku shelly 3 em,się nacieszylem miesiąc czasu,Nie widzę go wogole w sieci lan, w liczniku jakieś dziwne szumnienie .Dolna dioda zielona miga później świeci i później znów miga.zasieg wifi w tym miejscu jest dobry na telefonie mam Full kresek.Czy jest jakaś opcja żeby się na niego dostać zalogować nie działa już w trybie acesspoint.W aplikacji shelly też jest niewidoczny.Resetowalem zasilanie też nic nie dało.

Nie wiem jak to wygląda w tym modelu, ale prawdopodobnie, jeśli nie nagrzebałeś w ustawieniach i nie jest to usterka fizyczna urządzenia, to można wyłączyć sieć WiFi z którą się łączy, a wtedy powinien się uruchomić w trybie AP.

nic nie grzebałem,zauwazyłem dopiero po poludniu ze od rana nie rejstruje jest niedostepny.Juz probowałem wyłaczyłem swój ap i zresetowałem shelly ale nie widze zadnej nowej sieci
Dziwnie coś w nim brzęczy, tak nie było na początku, może ktoś sprawdzić u siebie czy coś słychać.Połaczenie elektryczne sprawdziłem jest ok

U mnie cisza, wogóle go nie słyszę, nawet jak ucho przyłożę.

Według mnie to usterka jakaś, bo nawet jak przywrocilem ustawienia fabryczne uruchomił się w trybie ap na parę sekund i już nie widać, tak jakby wifi sie wyłaczało ,będę reklamował ,chyba ale znając życie będzie problem.
To może nie jest bzyczenie,ale tak jakby płynęła woda przez skręcony mocno zawór taki szum.
A już tak ładnie liczyło ehh,cały czas pod górkę.

Opis wydaje się pasować do uszkodzenia zasilacza (przetwornicy).

Gdzie kupowałeś, że wychodzisz z takiego założenia?

Sklep kamami, dzisiaj wysłałem reklamację.

dostałem informację.,że reklamacja rozpatrzona pozytywnie i wyślą mi nowe urządzenie.Wiec czekam.

Założone nowe shelly,działa

Witam , chciałbym podłączyć Shelly 3M do swojej rozdzielnicy, niestety żaden ze mnie elektryk. Może ktoś podpowie jak to ogarnąć. Moja rozdzielnica wygląda tak:


a Shelly 3m:

https://www.youtube.com/watch?v=dWneEabXCpU
https://www.youtube.com/watch?v=BsjP_TlzSe4

1 polubienie


“N” do listwy “N” ( nad zdjęciem ) , “L” do pierwszego lub do wygody montażu do ostatniego bezpiecznika (prawy B16) :warning:

Jutro przetestuję, dziękuje za odpowiedź.